Sağlık / Jinekolojik Sorunlar

Vajinal Kaşıntı Ve Vajinal Akıntı İçin Bitkisel Çözümler

By  |  5 Yorum

Vajinal akıntılar ve vajinada oluşan mantar kadınların günlük yaşamını olumsuz etkiliyor. Vajinadaki bu akıntı ve kaşınmalar kadınların en çok dert yandığı rahatsızlıkların başında gelmektedir. Doktora gitmeye çekiniyor ya da zaman ayıramıyorsak, evde gelin size verdiğimiz kürü deneyin. Vajinada oluşan kaşıntı ve mantar olarak nitelendirilen beyaz peynirimsi akıntıdan kurtulmak istediğiniz aşikar. Bundan dolayı sizin için hazırlamış olduğumuz bitkisel karışımlardan size uygun olanını deneyin.
GEREKLİ MALZEMELER: Civan perçemi, Cersiye, Katır çiçeği (ılgın çiçeği), Bal
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : 1. Cersiye otu on dakika kaynak suda bekletilerek dem­lenir. Süzüldükten sonra bal ile tatlandırılarak şerbet kıva­mına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan çaydan te­davi süresince yemeklerden önce hastaya bir fincan içirilir.

2. Kurutulmuş ve ufalanmış civan perçemi otu, kaynar suyun içine bırakıldıktan sonra on dakika bekletilir. Süzü­lerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelinceye kadar bal ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu şurup hastaya yemeklerden sonra bir bardak içirtilir. 3. Ilgın çiçeğinin yapraklan sıcak suda demlendikten sonra süzülür. Elde edilen sıvı şerbet kıvamına gelinceye kadar bal ilavesiyle tatlandırılır. Hazırlanan şerbetten, te­davi süresince yemeklerden önce bir fincan içilir.

5 Yorum

 1. Bület soner

  25 Nisan Pazartesi 2011 20:01

  Eşim doktor'a gitmeyi çekindiği için bu uygulamayı deniyeceğiz teşekkürler

 2. tuana

  8 Mayıs Pazar 2011 20:17

  merhaba ben çok zor durumdayım ne yapsam bile hiç bi faydası yok ne olur bana yardımçı olun doktorada gittim faydası yok ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olun ...bekliyorum cevabınızı

  • admin

   8 Mayıs Pazar 2011 22:19

   Merhaba tuana,Tıp o kadar ilerledi ki günümüzde bir çok hastalığın tedavi olanağı var. Sizin için en sağlıklısı, sorununuzla ilgili uzman bir doktorla görüşmenizdir. Sağlıklı bir hayat sürmeniz dileğiyle..-Kadınay-

 3. bengü

  3 Haziran Cuma 2011 08:46

  ben 16 yasindayim ve anneme soylemekten cekiniyorum . kendim bu kasintiyi gecirmek icin ne yapmaliyim ?

 4. özoç

  25 Şubat Cumartesi 2012 14:15

  hayatta kadın olamk kadar zor birşey yok zaten

 

Yorum Yazın...