Güzellik / Saç Bakımı

Pratik yöntemlerle saç dökülmesini önlemek

By  |  0 Yorum

Saçlarım dökülmesin yerinde kalsın.hatta mümkünse daha da çoğalsın dediğinizi duyar gibiyim. saç dökülmesi özellikle de erkekler için büyük sorun.belki de dedelerinden kalan bir miras olarak bunu yaşamak zorundadırlar kim bilir !
ama gereken önlemler alındığında saç dökülmesinin de çaresi var.artık günümüzde olmaz olmaz.
saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız öncelikle önlemlerinizi alın.sigara ve stresten kesinlikle uzak durun.sigara , alkol ve stres saçlarınızın baş düşmanıdır unutmayın derim.düzenli olarak kestirin ve düzenli yıkayın.ılık su kullanın yıkarken ve masaj yaparak yıkamayı tercih edin.
beslenmenize de oldukça dikkat etmelisiniz.bol bol meyve ve sebze tüketmeli su içmelisiniz.saç dökülmesi ve kepeklenme sorunu olanlara tavsiyemiz var :

Bir avuç latin çiçeğinin meyveleri ile bir avuç ısırgan otunu bir kavanoza koyup üzerine yarım litre saf alkol ekleyin. 4-5 günde bir şişeyi çalkalamak suretiyle 1 ay bekletin. Daha sonra haftada bir bu karışımdan pamuk yardımıyla saç diplerinize uygulayıp yarım saat kadar bekleyin ve saçınızı durulayın.
saç dökülmesini engellemek için ve ayrıca saçlarınızı uzatmak içinse :
On damla limon suyu ile beş yemek kaşığı havuç suyunu karıştırıp için. (Bunu en az haftada iki kez yapın) Saç dökülmesine ve saçların uzamasında oldukça faydalıdır. Ayrıca havuçtan bol miktarda yararlanın çünkü havuç birçok saç sorununa bire birdir.

 

Yorum Yazın...