Güzellik / Makyaj

Makyaj İpuçları 2 Dakikada Makyaj

By  |  0 Yorum

Sabahın saat 7'sinde ben yataktan başımı kaldıramazken durakta saçı başı düzgün, full makyaj otobüs bekleyen siz sevgili kadınlar! Sizi ayakta alkışlıyoruz, mükemmelsiniz.. Makyaj elbetteki bir sanat, belki bir yetenek. Fakat bu durum artık rutin halini aldığından, küçük ipuçları ile kısa zamanda mükemmel bir iş çıkarabilirsiniz. Gün içinde sıkıntı yaratmayacak kalıcı, kısa ve hoş bir makyaj için birkaç ipucu size yeterli olacaktır. Araştırmalarımız neticesinde önemli noktaları bulup aşağıdaki makalemizde sunmak istedik. Konumuzun başlığında da anlaşıldığı gibi İki dakikada makyaj yani kısa surede nasıl güzel olunur gibi düşünüp tarifimizi iyi okumalısınız. Kadın ve Kadın hayatını ilgilendiren herşeyi siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Www.Kadinay.net Gururla Sunar..

1. Fondöten Eğer fondöten kullanıyorsanız gündüzleri kozmetik sünger ile saf bir miktarda uygulayabilirsiniz. Gece ise miktarı biraz daha artırmak gerekebilir.
2. Kapatıcı Veya koyu göz altı çevreleri, lekeler, kırmızı lekeler, ya da bozuk kılcal damarlar gibi problemleriniz var ise kapatıcı kullanarak bu durumun önüne geçebilirsiniz. İnce bir fırça kullanırsanız eğer bu en kolay yoldur.
3. Pudra Pudra her zaman fondötenden daha pratiktir çünkü daha kısa zamanda uygulanabilir. Büyük bir pudra fırçası ile şeffaf bir bitiriş yapmak istiyorsanız, uygulamayı yüzünüze nazikçe yapın. Sünger veya puf sizi yavaşlatır.
4. Gözler Tek bir renk kullanarak, nötr, yani doğal bir tonda tüm göz çevrenizin makyajını tamamlayabilirsiniz. Kaşlarınızı kesinlikle unutmayın. uygulayın, sonrasında rimel.
5. Dudaklar Öncelikle rujunuzu renk seçimini yaparken yüzünüz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. E vitamini içeren bir ürün kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bir kat uygulayın ve parlaklık sizin seçiminize kalmış.
6. Allık Gün boyunca hafif ve az bir tonda uygulamanız yeterli olacaktır. Gece ise daha yoğun ve renkli şekilde uygulayabilirsiniz.
7. Bitiş Son adımı tamamladığınızda yüzünüze tazeliğini daha uzun süre koruması adına koruyucu sprey uygulayabilirsiniz. Bu uygulama güzel başlayan bir günün hayal kırıklığıyla sona erme ihtimalini en aza indirecektir.
İpucu: Sürekli fırça yenilemeyin ve fırçalarınızı daima temizleyin. Alkollü bir bez ile rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Doğal kıl ile yapılmış fırçaları haftada en az bir kez şampuanlamalı ve durumunu kontrol etmelisiniz.

 

 

Yorum Yazın...