Güzellik / Cilt Bakımı

Kuru Ve Yıpranmış Ciltler İçin Tavsiyeler

By  |  2 Yorum

Son üç aydır deniz, güneş ve kum ile devam eden flörtünüz sona ermek üzere... Yazın tadını çıkarmış olsanız da, sonbahara girerken bu muhteşem üçlünün sizde bıraktığı hasarlara bakım uygulamanız şart.
Yaz günlerinin ardından sonbaharı bakımlı ve pürüzsüz bir ciltle karşılamak isteyenlere pratik önerilerde bulunuyoruz...
* Dış etkenlerden yıpranarak cansızlaşan cildimizin parlak bir görünüm kazanması için ölü hücrelerden kurtulmamız gerekiyor. Bunun için de ılık bir duşun ardından lif kullanabilirsiniz.
* Kollarımızın en çok kuruyan bölgesi hep dirseklerdir. Dirseklerinizdeki bu nem problemine son vermek için yumuşak bir vücut fırçasıyla cilde masaj yapıp, nemlendirici içeren bir losyon kullanabilirsiniz.

* Uzmanlar, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlere cilt kuru haldeyken fırçalama önerisinde bulunuyor. Her sabah üç dakika boyunca ayaklarınızdan, kalbinize doğru vücudunuzu fırçalarsanız, kan dolaşımınızı hareketlendirmiş ve cildinizi canlandırmış olursunuz.
* Doğal ürünler hepimizin bir numaralı tercihidir. En basitinden, herkes gözlerine bir defa da olsa salatalık koymayı denemiştir. Doğal bakım ürünlerine meraklıysanız; deniz tuzu, badem ve biberiye yağları gibi doğal ürünleri tercih edebilirsiniz.
* Vücudumuza sağlıklı bir görünüm veren güneş aslında hiç de masum değil. Cildimiz de bunun farkında olacak ki, kendini güneşin zararlı ışınlarından korumak için kalınlaşıp kuruyor. Bu durumdan korunmak için denizden sonra cildinizi çok tahriş etmeyen duş jellerini kullanın.
* Yorgunluk ve stres cildin en büyük düşmanlarındandır. Kendinizi iyi hissetmediğiniz günlerde granüllü ya da asitli ürünler yerine hassas ciltler için üretilmiş olan meyve enzimleri ya da mineral tuzlar içeren ürünleri kullanın. Vücudunuza gül yağı uygulayarak da cildinizi rahatlatabilirisiniz.
* Uzmanlar, sırttaki yağ bezlerinin diğer bölgelere göre daha çok çalıştığı için sivilce problemlerinin yaşandığını belirtiyor. Bu problemi önlemek için salicylic asit içeren bir temizleyici kullanılabilir.

2 Yorum

  1. sinan

    29 Kasım Pazar 2009 23:39

    sakalımdaki kuruluk,pullanmayla başım beladaydı ama bu yazılanları denedikten sonra artık yok oldu o sorunum.tavsiye ediyorum bu tür sorunu olanlara.

  2. sevda

    30 Ağustos Pazartesi 2010 18:00

    Güneşten etkilenip yıpranan ciltler için gerçekten yararlı bir krem tavsiye edebilirmisiniz. ben neredeyse akşama kadar güneşin anlında çalışıyorum ve bu yüzden de cildim çok yıpranıyor çeşitli kremler kullandım fakat işe yaramadı cildimde yanıktan kaynaklanan kabular oluşuyor bi bayan olarak benim için gerçekten ciddi bir problem :(

 

Yorum Yazın...