Galeri / Videolar

Ayak Tırnaklarımızı Nasıl Yumuşatabiliriz ? Görsel Video Anlatım

By  |  0 Yorum

 

 

 

Ayak tırnaklarımız çeşitli sebeplerden kalınlaşabilir. Bunlardan birtanesi mantar enfeksiyonu olabilir. Bu enfeksiyon hem tırnağın kalınlaşmasına hemde bozulmasına sebep olabilir. Bazen ayakkabının üzerine gelen mekanik baskıda mantarlı tırnağın yaptığı şekil bozukluğuna sbep olabilir ve kalınlaşmalara sebep olabilir.

Giydiğimiz likralı çoraplarda yaptığı baskı doyısıyla tırnağın bozulmasına sebep olabiliyor. Bunların verdiği rahatsızlığı gidermek için eğer tırnakta kalınlaşma varsa bunu özel makinalarla temizlemek gerekiyor. Ki tırnağın sağlıklı olması gereken inceliğine getirip esnekliğini geri kazandırmak için. Ama tabi bu yeterli değildir tırnağımızı uzun süre yumuşatmak için özel tırnak yumuşatıcıları kullanabiliriz.

Bazen tırnağın kalınlığı ile ya da şekli ile üzerine gelen baskı ile tırnak kanallarının altına gelen bölgede bir nasırlaşma oluşabilir. Üzerine baskı uygulandığında sanki tırnak batıyomuş gibi gelebilir.

Tırnak için kullanılan yumuşatıcı yağlar hem tırnağın yumuşamasını esnemesini doğal esnekliğini kazanmasını sağlayacak hem de tırnağın yaptığı baskı ile tırnak kanalının altında kalınlaşan deri tabakasının yumuşamasına yardımcı olacaktır.

 

Yorum Yazın...