Sağlık / Egzersiz

Zayıflamak İçin Resimli Egzersiz Hareketleri

By  |  0 Yorum

KALÇA - BACAK-KARIN HAREKETLERİ

kalcakarinegzersizleri1 Zayıflama için egzersiz hareketleri  resimli kalca karin bacak egzersizleri Zayıflama için egzersiz  hareketleri resimli

Off! Canım çok sıkılıyor. Bugün evde ne yapsam? Dışarıda hiç çıkamıyorum. Yürüyüşte yapamıyorum. Biraz da kilo mu aldım naptım? Her gün aynı şeyleri yapıyorum. Hayatta monotonluktan sıkıldınız, kilo almaya başladınız, dışarı çıkıpta yürüyüş yapamıyorsunuz, çıksanız da işten eve, evden işe gidiyorsunuz. Hafta sonları temizlikle gününüz bitiyor. İşte sizlere hareketli egzersiz hareketleri. Neyi, nasıl yapacağım kaygısına kapılmadan, evde günlük yapabileceğiniz hareketler.

Faydası: Kalçayı sıkılaştırır.
Uygulama: Emekleme pozisyonu alın. Bir bacağınızı bükerek yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken: topuğunuz yukarı doğru bakmalı, sırtınızı tamamen düz tutun, kalçanızı maksimum oranda sıkın, bacağınızı fazla kaldırmaya çalışmayın, ellerinize değil, dirseklerinize dayanın, gövdenizi çevirmeyin, güç harcarken nefes verin.

kalcakarinegzersizleri1 Zayıflama için egzersiz hareketleri  resimli kalca karin bacak egzersizleri3 Zayıflama için egzersiz  hareketleri resimli

Faydası: Kalça ve bacakları kuvvetlendirir. Yüksek kalori harcanmasını sağlar.
Uygulama: Ayakta, bir adım öne gider gibi durun (bacaklarınızı 1 metre kadar ayırın). Arkada duran bacağı bükerek dizinizi yere doğru götürürken, kalça ve önde duran bacağınız arasında dik bir açı oluşturmaya çalışın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken: öne değil de zemine doğru gitmek için arka bacağınız üzerinde yaylanın, karın kaslarınızı kasın, arkada duran ayağın topuğunu kalkık tutun, dizinizi yere koymayın.

kalcabacakkarin3 Zayıflama için egzersiz hareketleri resimli kalca karin bacak egzersizleri4 Zayıflama için egzersiz  hareketleri resimli
Faydası: Kalçayı çalıştırır ve kuvvetlendirir.
Uygulama: Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı bükün, ayak tabanlarınızı yerde ve kalçanıza yakın tutun. Topuklarınızla iterek kalça ve sırtınızı kaldırın.
Egzersizi yaparken: sırtınızın üst kısmını ve omuzlarınızı yerde tutun, kaldırma sırasında kalça ve karın kaslarınızı sıkın, yukarı çıkmaya çalışırken dizlerinizi açmayın, her tekrardan sonra değil seriyi tamamladıktan sonra dinlenin, güç harcarken nefes verin.

kalcabacakkarin4 Zayıflama için egzersiz hareketleri resimli kalca karin bacak egzersizleri5 Zayıflama için egzersiz  hareketleri resimli

Faydası: Kalçayı kuvvetlendirir.
Uygulama: Emekleme pozisyonu alın. Bir bacağınızı gergin olarak arkaya uzatın ve yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken: sırtınızı mümkün olduğu kadar düz tutun ve bacağınızı yukarıya doğru kaldırırken kalçanızı olabildiğince sıkın. bacağınızı çok yükseğe çıkarmaya çalışmayın, ellerinize değil dirseklerinize dayanın, gövdenizi çevirmeyin, dizlerinizi açmayın,

Güç harcarken nefes verin.

kalcakarin5 Zayıflama için egzersiz hareketleri resimli kalca karin bacak egzersizleri 1 Zayıflama için egzersiz  hareketleri resimli

Faydası: Kalça ve kalçanın dış kısmını kuvvetlendirir.
Uygulama: Yanlamasına uzanın. Attaki bacağınızı bükün. Üstte kalan bacağınızı ayağınız zemine dönük olarak kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken: bacağınızı kaldırırken kalça kaslarınızı kuvvetle sıkın, bacağınızı indirirken zemine dokunmayın, güç harcadığınız aşamada nefes verin.

 

Yorum Yazın...