Güzellik / Estetik

Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Kalıcı Tedavi Yöntemleri

By  |  10 Yorum

Plastik cerrahinin yüzde başarılı olamayacağı bir bölge artık yok!
Yanaklardaki kırışıklıklar kasıktan alınan görünmeyen doku parçacıklarıyla dolduruluyor, kaşların arasındaki çizgiler saçtaki küçük bir tabakayla yok ediliyor. Böylelikle 15 dakikada 5 yaş gençleşme sağlanabiliyor
Yaşlılığın ilk belirtisi olan küçük kırışıklıklar yüzünüzde belirmeye başladı mı? Göz çevrenizdeki hatlar her geçen gün daha mı fazla ortaya çıkıyor? Konunun uzmanı doktorlar, sizi otuzlu yaşlarda yaşlanmaya karşı ürküten bu izlerden korunmanın yöntemini veriyor. Hangi yaşta kırışıklıklara karşı nasıl önlem almak gerekir? Birkaç saat içinde daha genç görünmek için hangi yöntemi tercih edebiliriz? Neşter ne zaman kırışıklık tedavisi için devreye girmeli?
Ünlü estetik cerrah Prof. Dr. Nazım Durak kırışıklıklardan kurtulma formüllerini anlatıyor.
* Kırışıklık sizce yaşlılık belirtisi mi, hangi yaşta ortaya çıkmaya başlıyor, insan gençken de kırışır mı? Kırışıklığın yaşı yoktur. Her yaşta oluşabilir. Özellikle yüzün, vücudun diğer yapılarından farklı bir özelliği vardır. Yüzde, deri altındaki çizgili kaslar yani 'mimik kasları', deriye yapışık olduğu için bu kasların hareketi ile deride çizgiler daha da belirginleşir. Alnın üst kısımlarında yatay, iki kaş arasında dikey, göz çevresinde yuvarlak ve yanaklara doğru gözlerin yan taraflarında 'kaz ayakları' denilen çizgiler, burun kenarında aşağıya çeneye doğru uzanan oblik çizgiler; yüzün belirgin çizgileridir. Bu çizgiler, her yaşta belirginleşebilir yani derinleşebilir. Özellikle çok gülen, mimikleri olan kişilerde göz çevresi ve ağız kenarlarındaki çizgiler daha da derindir.
Sigara, güneş, stres, uykusuzluk ve solaryum gibi faktörler yüz derisinde hızlı bir yaşlanmaya neden olur. Ayrıca hızlı kilo alıp vermeler de derinin altındaki destek dokularının erinmesine neden olduğu için derinin elastikiyetini bozarak sarkmalara neden olur.

* Kadınlarda mı yoksa erkeklerde mi daha çok ve erken kırışıklık görülüyor? Böyle bir ayırım yapmak oldukça güçtür. Hem kadın, hem de erkeklerde neredeyse eşit oranlarda yaşlılık çizgileri görülür. Burada tabii ki cilde zararlı faktörler, kadında ve erkekte yaşlanmayı daha çok hızlandırır. Özellikle, 'minyon' dediğimiz küçük yüzler, yaşlanmayı pek göstermez. Bunlarda daha çok göz çevresi ve boyunda yaşlılık çizgileri görülür. Geniş ve büyük yüze sahip olan kişilerde ise yaşlılık çizgileri, alın, göz çevresi, yanaklar ve boynunda belirgin sarkmalar şeklinde ortaya çıkar.
* Yüzün daha çok hangi kısımlarında kırışıklık görülür? Karşımıza çıkan ilk yaşlanma belirtisi göz çevresidir. İki göz, iki kaş arası çizgiler derinleşir ve kaşlar düşmeye başlar. Yüze ağlamaklı bir ifade verir. Daha sonraları burun kenarından dudakların her iki köşesine doğru uzanan çizgiler belirmeye başlar ki; bu çizgiler yanaklardaki dolgunluğun yanı altındaki yağ dokularının erimesi ve kasların gevşemesiyle ağız köşelerine doğru katlantı şeklinde ortaya çıkar. * 50'li yaşlara kadar kırışıklıklarla hiç karşılaşmamak mümkün müdür? Bu olanaksızdır. Mutlaka kırışıklık ya da çizgilerin derinleşmesi olur. Daha önce de söylediğimiz gibi bu, tam olarak yaşla bağlantılı değildir. Örneğin 30 yaşındadır, 40-45 yaşlarındaki bir bayanın cildinin yapısına sahip olabilir ya da 50 yaşındadır, ama 35 yaşındaki bir bayanın cildinin diriliğine sahiptir. * Neştersiz kırışıklık gideren yöntemler arasında hangisini öneriyorsunuz? Bizler kalıcı çözümler peşindeyiz. Bizim önerdiğimiz daha çok kendi dokusuyla doldurmaktır, ama bu doku enjeksiyonu değil. Minik minik cerrahi işlemlerle kendi dokusunu hastanın gerekli yerlerine naklediyoruz. Böylece çizgileri yok edip 15 dakikada 5 yaş gençleşme sağlayabiliyoruz. Vücudun bir bölgesinden fasya, üzerindeki yüzeyel katı alınmış olan deri parçaları kas, adele parçacıkları serbest bir şekilde alınarak bu boşluklara doldurulabilir. İki kaşın arasına saçların arasından küçük bir tabaka alınarak konulabilir. Bu ömür boyu dayanır. Yanaklardaki kırışıklıklar kasığından alınan görünmeyen doku parçacıklarıyla dolduruluyor. Dudak yapıyoruz. Ama bunlar tekrar ediyorum, kesinlikle yağ enjeksiyonundan farklıdır. Hastanın kendi dokularıyla yapılır. Operasyon 15-20 dakika sürer. Ücreti de 500 YTL ile bin YTL arasındadır.

10 Yorum

 1. eda

  23 Aralık Çarşamba 2009 13:30

  slm benimde göz çevresi ve dudak çecresinde kırışıklık oluşmuş tedavisi nerde yapılıyor.

 2. eda

  23 Aralık Çarşamba 2009 13:32

  bu arad a yaşım daha 21 çok üzülüyorum bu konuda önceden çok gülerdim çok güler yüzlüyüm ama artık utanıyorum gülemiyorum lütfen yardım

 3. admin

  23 Aralık Çarşamba 2009 23:29

  Eda hanım, yazımızda belirttiğimiz gibi ”estetik cerrahine” gitmenizi ve ataçlama yönteminden faydalanmanızı öneririz.Gidin ve konuşun kendiniz için.Sizden başka bu dünyada bir siz yok.Onun için kendinizi üzmenize hiç gerekte yok. Kırışıklıkların giderilmesinde dünyadaki en yeni yöntemlerden biri olduğu için tavsiye ediyoruz. Ve geri dönüşler de iyi sonuçlarla karşılaşıyoruz. Umarım sizde istediğiniz güzelliğe kavuşursunuz…

 4. Fatih

  19 Şubat Cuma 2010 12:49

  iyi hoşta nereye başvurucaz ücrette gayet uygun fakat bunu kim nerede yapıyor nereye basvurucaz o yok yazıda!!!!!!!!!!!!

 5. admin

  19 Şubat Cuma 2010 20:39

  Sayın Fatih bey yazımızda bu açıklamaların kim tarafından yapıldığı açıkça belirtilmiş. Açıklamayı yapan estetik cerrah Prof. Dr. Nazım Durak. Estetik cerraha ''www.nazimdurak.com'' adresinden ulaşabilir ve sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

 6. Fatih

  20 Şubat Cumartesi 2010 09:54

  çok teşekkür ederim dikkat etmemişim..

 7. sevda

  28 Şubat Pazar 2010 20:22

  benim yaşım daha 21 ama gözaltımda belirgin kırışıklıklar oluşmuş durumda acaba kesin ve kalıcı çözüm olur mu?....

 8. deniz

  8 Şubat Salı 2011 07:53

  merhaba benim göz kapaklarımda sarkma oluştu buda beni çok rahatsız ediyor göz kapagı estetiği ve kaşlarımı kaldırtmak istiyorum yardımcı olurmusunuz fiatı ne kadardır kime hangi dra gidebilirim.

 9. deniz

  8 Şubat Salı 2011 07:55

  bunalıma girdim lütfen cevap yazarsanız sevinirim.göz kapaklarım yüzünden aynaya bakmıyorum.

 10. emine

  18 Temmuz Pazartesi 2011 03:56

  ücret çok uygun teşekkür ederim yalnız adres alabilirmiyim

 

Yorum Yazın...