Güzellik / Estetik

Yüz Germe İle 10 Yaş Gençleşin

By  |  1 Yorum

Estetik yüz operasyonları yaşlanmayı ne kadar durdurabilir?
Estetik yüz germe operasyonları ile ilgili açıklamalarda bulunan Op. Dr. Barış Çakır, operasyonların yaşlanmayı durdurmaya yönelik değil sadece yeni bir görünüm kazandırma amaçlı olduğunu söyledi. Çakır, estetik yüz germenin sadece yüzün 5-10 yaş daha genç görünmesini sağladığını kaydetti.
Cilt zamanla yeniliyor Zamanın ilerlemesi ile birlikte; yer çekimi, güneşe maruz kalma, günlük stresler gibi fakörler sonucu insanların yüzünde değişiklikler meydana geldiğini ifade eden Op. Dr. Barış Çakır, estetik yüz germe operasyonları ile kişilerin, 10 yıl önceki yüzlerine kavuşturulmasının amaçlandığını

vurguluyor. Yaşlanma ile ağız-burun arasında derin çizgiler oluşumu, gıdı içerisindeki yağ miktarının artması, yanakların çenenin kenarı üzerinden aşağıya doğru sarkması gibi yüzde bazı değişikliklerin ortaya çıktığını dile getiren Op. Dr. Barış Çakır, operasyonlar ile sarkan tüm bu yapıların, yerine alındığını söylüyor.
Yüz germe ne kadar sürüyor? Op. Dr. Barış Çakır, ''estetik yüz germe operasyonu, favori bölgesindeki saçlı kısımdan başlayıp; kulağın önünden, arkasını dolaşan bir iz çerçevesinde yapılır. Kulak arkasındaki iz ile aynı zamanda boyun da gerilir. Operasyon süresi 3-4 saat olup; operasyondan sonra hastanede 1-2 gün kalmak yeterlidir. Dikişler, operasyondan 1 hafta sonra alınır ve kişi 10-15 gün sonra iş hayatına ve sosyal faaliyetlere geri dönülebilir'' dedi.
80 yaşındakiler bile yaptırabilir! Estetik yüz germe operasyonunda farklı bir yüz yaratmanın amaçlanmadığına dikkat çeken Op. Dr. Barış Çakır, genellikle 40-50 yaş arasındaki kişilere uygulanmakla beraber; sistemik bir rahatsızlık bulunmaksızın, 80 yaşında dahi olsa, tüm kişilere operasyon uygulanabileceğini belirtiyor. Op. Dr. Barış Çakır, operasyonun tek başına yapıldığı gibi estetik göz kapağı ve estetik burun operasyonu ile kombine edilebileceğini de sözlerine ekliyor.

1 Yorum

  1. tt

    17 Eylül Cumartesi 2011 15:42

    23 yaşndaym 40 ila 50 kilo arasında gdp geldim uzun dönem 3 yıl kadar ve derin üzüntüler yaşayıp çk ağlama nöbetleri geçirdim ben buna bağlıyorum yüzümde olan sarkmayı . deformasynlarda oluştu arklarımdan sert tepkiler almaya başladım 10 yaş büyük gösterdğime dair çk gencim ameliyettanda korkuorum ücret ve ameliyat konusunda e postama geri dönüşünüz mümkün mü ?

 

Yorum Yazın...