Güzellik / Vücut Bakımı

Yazın şık ve güzel görünmenin püf noktaları

By  |  1 Yorum

Kendinize her zaman dikkat ediyor, stilinize özen gösteriyorsunuz ama yazın sıcaklar falan derken biraz gevşiyorsunuz. Bu da bazı nahoş durumlara sebebiyet veriyor. Peki bu durumlar neler ve neler yapılabilir?
Kendinize has bir stiliniz var, şıksınız ve her zaman eli yüzü düzgün görünüyorsunuz ama kabul edin; sizin de hata yaptığınız, her zamanki hoş görünümünüze gölge düşürdüğünüz anlar oluyor. Özellikle de yaz aylarında; çünkü yazın şık ve güzel görünmek aslında daha basit ve bu da yapılmaması gereken moda hatalarını yapmayı kolaylaştırıyor. Bu nedenle yazın en sık yapılan hataları ve bunları düzeltmenin yollarını anlatalım dedik.
Hata #1: Biraz önce deodorant sürdüğünüzü unutup üzerine koyu renk bir üst giymeniz ve deodorantın bluzunuza iz yapması.
Çözümü:
Şu an ülkemizde satılmıyor ama Gal-Pal deodorant lekelerine karşı birebir. Bu sünger şeklindeki ürün, hemen hemen tüm kumaş türlerinde işe yarıyor ve deodorant lekelerini temizliyor. Üretici firma, problemli tek kumaşın ipek olduğunu söylüyor. Ülkemizde satılmaması, Gal Pal'i satın alamayacağınız anlamına gelmiyor. Web sitesine girerek belirtilen sitelerden online olarak satın alabilirsiniz. Gal Pal'iniz yoksa, o zaman ilkel yöntemlere dönmenizi önereceğiz. Bluzunuzda, deodorantın bulaştığı yerleri, bluzun temiz olan bir ucuna sürterseniz, aynı materyali birbirine sürttüğünüz için beyaz lekenin çoğunu çıkartabilirsiniz.
Bir dahaki sefere şunu deneyin: Bluzu giymek için başınızdan geçirirken, kenarından kaldırırsanız, deodorant kalıntısı bluzun sadece iç kısmına bulaşır.

Hata #2: En rahat ayakkabılarınızı çorapsız olarak bir hafta giydiniz. Cuma geldiğinde, yürüken ayaklarınızdan gelen koku sizi bile rahatsız edecek haldeydi.
Çözümü:
Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, aynı ayakkabıyı iki gün üst üste giymekten kaçınmaktır. Ayaklarınıza sayısız miktarda ter bezi bulunur ve bunlar kokuya sebep olan bakteri üremesine sebep olabilirler. Her gün aynı ayakkabıyı giymezseniz, ayakkabıdaki kokunun birikmesini ve oluşmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca ayaklarınızın terlemesini kesmek için ayaklarınıza antiperspirant da sürebilirsiniz.
Hata #3: Beyaz bluz ve tişörtlerinizin koltuk altlarında, terlemekten kaynaklanan sarı ter halkaları oluştu. Çözümü: Bir kere beyaz giyecekseniz, şunu asla unutmayın. Beyazlarınızı iki sezondan daha uzun giyebileceğiniz gibi bir beklentiye kapılmayın. Bunun nedeni, ne kadar dikkat ederseniz edin, ter izlerine karşı koyamamalarıdır. Bluzlarınızın koltuk altlarında sarı halkalar oluştuysa, çamaşır suyu kullanmayı deneyin ama kısa zamanda bunları atıp yenilerini almaya da hazırlıklı olun. Koltuk altı tüylerinde ağda ya da tıraş olma yoluyla kurtulmanız da bu bölgedeki bakterinin azalmasına yardımcı olacaktır. Bu da lekelerin azalmasını sağlar. Günlük olarak antiperspirant bir deodorant kullanmayı ve her giydikten sonra beyazları yumuşak bir deterjanla yıkamayı ihmal etmeyin.
Hata #4: Bu sezon çok moda olan incecik, geniş eteğinizi çok seviyorsunuz ama ışığın bol olduğu yerde iş arkadaşlarınıza ve sokaktakilere güzel bir manzara yarattığınızı fark ediyorsunuz.
Çözümü:
Bir zamanlar iç etekler, kombinezonlar çok moda olsa da günümüzde unutulmuş durumdalar. Oysa, hele de ince kumaşlarla kesinlikle kullanılmalılar; çünkü güneş ve ince kumaşlar bir araya geldiklerine bakanların gözlerine müthiş ziyafetler yaratıyorlar. Eteğinizin altına ince bir astar diktirebilir ya da iç çamaşırlarda satılan iç eteklerden alabilirsiniz ama aldiginiz etegin, disa giydiginizden en az 1.25 cm daha kisa olmasina özen gösterin.
Hata #5: Üzerinize oturan dar bir üst giydiniz ama göğüsleriniz sütyenden taşıyor ve bu da nahoş bir görüntüye sebep oluyor.
Çözümü:
Bu durumda birkaç seçeneğiniz var. İlki ve en etkilisi şınav çekmeye başlamak! Bu egzersizler ölüm gibi belki ama, sütyen askısının altına denk gelen kasları güçlendirdiğinden, göğsünüzün taşmasını azaltır. Diğer bir çözüm de şu: Sütyeninizi takarken, bir kopça gevşetin ve desteği arttırmak için de sütyen askılarını sıkılaştırın. Son olarak da elastiğin esnek tişört materyali ile örtüldüğü yumuşak bir tişört sütyeni de giyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. esmer

    27 Kasım Cuma 2009 23:19

    bilmeden kendimi garip göterirmişimde haberim yokmuş.ne yapalım bilmemek ayıp değil ya.sonunda gerçekten altın gibi kurallar varsa ben bunları uygularsam çok erkeğin canını yakarım.yaşasın bakımlı güzellik :))))))))))))))))))

 

Yorum Yazın...