Gelinlik Modelleri / Aşk ve Evlilik

Yaza Yakışır Gelinlik Modelleri

By  |  0 Yorum

Yaz gelinliğinizin etek boyu nasıl olmalı?

Yaz gelinlerinin tercihi, hem uzun hem kısa gelinlik

Yaz Gelini Yaz mevsiminde gelinler güneşin parlaklığıyla yarışırlar. Düğünleri gündüze sığmaz geceye taşar. Yalın ayak yakamozlarla dans ederler ya da “evet” dedikten sonra kendilerini serin sulara bırakırlar. Bazen bir kumsalda, bazen bir teknede bazen de tropik bir adada adım atarlar yeni yaşamlarına. Doğru seçim yapıldığında yaz mevsiminin coşkusunu en çok yansıtan detaylardan biridir.gelinlik. Seçeceğiniz gelinliğin yaz ruhunu iyi ifade etmesi için gösterişten ve abartıdan uzak olmasını tercih edin. Vücut tipinize uygun; rahatlıktan ödün vermenizi gerektirmeyecek bir dekolte, tiril tiril uçuşan etekler, tüllerle zenginleştirilmiş sadelik… İşte yaz gelinlikleri!

Yaz gelinliğinizin dekoltesi nasıl olmalı?

Jim Hjelm-Göğüs ve sırt dekoltesini birleştiren büyüleyici bir  gelinlik

Kabarık etekler ve ağır işlemeli gelinlikler ortamı doğallıktan uzaklaştırabilir ancak; romantik tarzda gelinlikler yaz düğünlerinin vazgeçilmezleridir. Kumsalda evleniyorsanız etek boyunu çok uzun tutmayın. Böylece eteklerinizin kirlenmesini önlersiniz ve kısa gelinliklerle daha özgür hareket edebilirsiniz. Eteğin boyunu uzun tutmakta ısrarcıysanız, asimetrik kesimli birgelinlik tam size göre.

Yaz gelinlikleri için kumaş seçimi

Corina Lecca- Vücudun zarif kıvrımlarını ortaya çıkaran hafif bir  gelinlik

Yazın açık havada yapacağınız düğününüzde yağmur yağabileceğini ya da rüzgâr çıkabileceğini unutmayın. Düğün günün erken saatlerinde başlıyorsa, başınıza güneş geçmemesi için gelinlikle uyumlu şık bir gelin şapkası takabilirsiniz. Önleminizi önceden alırsanız, kötü bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz.

Açık havada düğün yapıyorsanız önleminizi alın

Corina Lecca- Yaz güneşini kıskandıracak cesur gelinlere kısa  gelinlik

Gelinlik rengi konusunda da kendinizi kısıtlamayın. Kırık beyaz, kemik, uçuk pembe gibi pastel tonlar; beyaz gelinliğe alternatif olabilir. Hepsi de hafif bronz bir tende harika duracaktır…

 

Yorum Yazın...