Güzellik / Vücut Bakımı

Vücudunuzu Yaza Hazırlayın

By  |  0 Yorum

Vücudunuzu yaza hazırlamanın etkili yolları nelerdir?

Yazın yaklaşmasıyla korkulu günler başlıyor yani vücudumuzun gözler önüne çıkacağı plaj sezonuna az kaldı. Peki vücudumuz yaza hazır mı?
Vücudunuzun da sevgiye ihtiyacı var! Nasıl mı? Kalça, karın, basen, dekolte ve kollarınızı daha sıkı ve fit göstermek için çeşitli bakım kürleri, tedavi yöntemleri mevcut.

Kalça masajı ile Kalçanızı Sıkılaştırın

Spa merkezlerinde özellikle kalça bölgesine ve selülitlere yönelik masajlar bulunuyor. Lokal dolaşımı ve lenf drenajını artıran masaj manevralarıyla yağ hücrelerinin hacimlerinin azalmasına; kullanılan özel masaj yağları ile de cildin nemlendirilmesine çalışılıyor.

Aesthera Ppx ile Kusurları Yok Edin

Mavi ışık terapisi olarak bilinen Aesthera Ppx, hassas vakum ve geniş bandı ışık teknolojilerini bir araya getirerek varis ile çatlak tedavisine yardımcı oluyor. Beş seansta etkili bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Kremleri Deneyin ve Prüzleri Giderin

Dior Svelte Reversal; hacim üreten hücreleri destekleyerek ortalama iki ay gibi bir sürede cilt sıkılığını artırırken kalça bölgesinde 1.8 cm incelme sağlıyor.

Selülit tedavisinde artık kremler kadar serumlar da oldukça etkili. Günde iki kez uygulamanız gereken serumların, selülitleri ortalama altı haftada yüzde 70 oranında azalttığı görülüyor.

Birçok kozmetik markasının bünyesinde sarkmayı engelleyen, dolgunlaştıran ve sıkılaştırıcı etkiye sahip kremler bulunuyor; içerisinde yoğun miktarda antioksidan yer alan bu kremler, 'omega içeren nemlendiriciler' olarak da biliniyor.

Dekolte şıklığı için Özel Bakım Uyugulayın

Dekolte bölgenizde güneş ışınlarının neden olduğu lekeleri azaltan ve daha genç görünmesini sağlayan dekolte bakımını düzenli olarak uygulayın. Önerilen bu bakımın iki, üç ayda bir tekrarlanması.

Nemlendirici Sütyen Kullanın

Gelişen teknoloji yeni nesil sütyenlerle tanışmamıza da sebep oldu. Göğüslerin sarkmasını engelleyen ya da içine nemlendirici yağ pedleri yerleştirilen bu sütyenlerden birini denemelisiniz.

Egzersiz Yapın

Göğüslerdeki sarkmayı bir dizi egzersizle engelleyebilirsiniz. Üstelik bunun için spor salonuna gitmeniz de gerekmiyor. Evde yere sırtüstü yatın. Bacaklarınızı göğüslerinize doğru bükün. İlki elinize dumble yada birer litrelik su şişesi alarak, yukarıdan aşağıya büyük daireler çizin. 12 kez tekrarlamanız gereken bu hareket sarkmaları önlüyor.


Vücudunuzu Yenileyin

Ölü deriden arının:

Kullandığınız nemlendirici ya da sıkılaştırıcı kremlerin etkisini göstermesi için düzenli olarak cildinizi arındırmanızda fayda var. Spa merkezlerindeki hamamlarda kese yaptırabilir ya da evde çeşildi peeling ürünleri kullanabilirsiniz.

Şişlikleri azaltın:

Victoria's Secret meleklerinden, ünlü model Rosie Huntington-Whiteley nin spor eğitmeni James Duigan, özel üretilen Epsom tuzlarıyla yapılan banyo keyfinin selülitleri azalttığını ve vücudunuzun su toplamasını engellediğini dile getiriyor.

Sağlıklı bronzlaşın:

Güneş ışınlarıyla solaryumun cilt üzerindeki olumsuz etkisi tartışılmaz! Bu nedenle bronz bir görünüm için otobronzanlara yönelmenizde fayda var. Her geçen gün içerikleri daha da geliştirilen bu kremler artık daha uzun süre etkili ve doğal bir görünüm yaratıyorlar. Bunun yanı sıra dileyenler solaryuma alternatif olan Mystic Tan'i de deneyebilirler.

Cildinizi yenileyin:

Yağ yakmanıza yardımcı olan ananas ile cildin sıkılaşmasında etkili kafeinin yer aldığı Decléor'un, Sİ i m Effect Localized Contouring Gel-Cream'ini deneyebilirsiniz.


Çatlaklar azalsın:

Uzmanlar, düzenli olarak çatlakları tedavi edici bir krem kullanmanızı, kreme destek olarak da ince iğne uçlanyla cildinizi yenileyen Dermaroller yöntemine başvurmanızı tavsiye ediyorlar. Estemed Güzellik Merkezi'nde uygulanan Dermaroller, iğneler aracılığı ile bir santimetrekarede yaklaşık 300 adet mikro kanal açıyor. Bu mikro kanallar beyin tarafından yara gibi algılanarak, cildin kendini tamir mekanizmasını uyarıyor. Böylelikle kullandığınız kremler daha fazla etki gösterirken; cilt kendini içeriden yeniliyor.

Hızlı karın kasları:

Uzmanlar mekik çekmenin oldukça yararlı olduğunu dile getiriyorlar, ancak bu bir o kadar da yorucu! İngiltere'de yeni uygulanmaya başlanan, ülkemize ise çok yakında gelmesi beklenen Arasys makinesi; 17 dakikada süren elektrik titreşimleriyle 300 kez mekik çekmişsiniz etkisi gösteriyor. Fiyatı da oldukça makul. 10 seansı 200 pound.

Şişkinliği giderin:

Kate Moss'un uyguladığı yöntemi denemeye ne elersiniz? Detoks içecekler belli bir düzenle uygulandığı sürece besinlerin daha hızlı yanmasını ve ayrışmasını sağlıyor.

Basende pürüzsüzlük:

Anti selülit açılımı: Selülitlerin azalmasına yardımcı olan ve güzellik merkezlerinde uygulanan VelaShape, masaj ile radyo frekans tedavisini birleştirerek pürüzsüz ve sıkı kalçalara sahip olmanıza yardıma oluyor.

Terlemeye çalışın:

Metabolizmanızın hızlı çalışması için spor yaparken ya da hareket halindeyken terlemeye çalışın. Yurt dışında terlemeyi artıran özel pantolonlar satılıyor. İnternet üzerinden satın alabileceğiniz bu pantolonların, Türkiye'ye gönderimi de mevcut.

Kontürleme:

Çeşitli kremler ile tatil zamanı gelene kadar selülitlerinizi azaltabilir ve basenlerinizi yeniden kontürleyerek şekillendirebilirsiniz.

 

 

Yorum Yazın...