Güzellik / Estetik

Vajina Pubis Kaldırma Nedir ?

By  |  0 Yorum

Vücudumuzda her bölegemizde olduğu gibi pupis bölgemizde zamana ve oluşan olumsuz koşullara birşekilde yenik düşmektedir. Dolayısıyla bu bölgenin altında bulunan cinsel organlarda yaşlanır. Yaşlılığın en büyük göztergesi olan sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Maalesef bunlara dur demenin bir yolu yoktur. Fakat bu sarkıklardan kurtulmanın bir şekli vardır.
Daha gençken ve vücudunda sarkıklık oluşmamış bir çıplak kadın ayakta dururken bu bölgeninde diri ve gergin olduğu görülür. Önden bakıldığında vajina bu bölgeye asılmış gibi bir izlenim vermez. Pubis bölgesinin hemen altında kişiden kişiye değişmekte olan labia majörlerin 1/3 ü görünür.yaşlandıkça ve sarkmalar artıkça bu görüntü değişir. Pubis ,deri ve deri altı dokuları gevşemeye sarkmaya başlar. Bu sarkıklığın sonucu olarak labia majörler de görünmez olur.
Bu operasyon genellikle karın germe operasyonu ile birlikte yapılır. Ancak tek başına da uygulanabilecek olan pubis ameliyatında o bolgedeki deri ve deri altı dokusu gerilir ve o bölgede bulunan lokal deri fazlalığı çıkartılır. Bu işlemle bölgeye yeniden eski görünümü kazandırılmış ve bu bölgenin askılandırma olayı sağlandığından labia majörler ve vajina eski görüntüsüne kavuşmaktadır. Karın germe operasyonu ile birlikte gerçekleştirilirse 1 insizyon yerinden işlem yapılabilir. Ama ayrıca bir işlem yapılacaksa o zaman pubis üzeriden sezeryan insizyonuna benzer bir insizyonla yapılarak çamaşır çizgisinde kalacağından saklanması sağlanmış olur.
Yağ enjeksiyonları Yaşın biraz ilerlediği durumlarda sarkmaların yanı sıra dış genital bölgede yağ dokusunun azalmasıda sıkça yaşanılan bir durumdur.Özellikle "mons pubis" ismi verilen kısım kasığın hemen altındaki kıllı ve yüksek bölgede kendini gösterir. Bunun yanında labiumlarda (dudak kısımlarında) da değişik nedenlere bağlı olarak incelme görülebilir. Bu durumlarda kişinin değişik bölgelerinden "liposuction" benzeri bir işlemle alınan bir miktar yağ dokusu bu alanlara enjekte edilerek dış görünüm düzeltilebilir (dolgu operasyonları). Tam ters şekilde bu bölgelerde fazla miktarlarda bulunan yağ dokusunun alınması ile de estetik görünüm kazandırılabilir.

 

Yorum Yazın...