Güzellik / Cilt Bakımı

Uzmanlardan Genç Kalmanın Sırları

By  |  0 Yorum

Fizyolojik bir süreç olan yaşlanmaya engel olunamasa da alınacak bazı önlemlerle uzun süre genç görünüm sağlanabiliyor.
Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serap Öztürkcan, genç görünmeye ve bu doğrultuda cildi yaşlandırmada hızlandırıcı rolü bulunan dış etkenlerden korunmaya yönelik önlemleri anlattı.
Yanlış kozmetik ürünleri yaşlandırır! Yaşlanmanın fizyolojik bir süreç olduğunu belirten Prof. Dr. Öztürkcan, ''Buna engel olmak imkansız. Ancak dış etkenler de yaşlanmamızda çok büyük rol oynamaktadır. Özellikle güneş ışığı, deri yaşlanmasında en büyük etkenlerden birisidir'' dedi. Prof. Dr. Öztürkcan, diyet, egzersiz,

iyi beslenme ve güneşten korunmayla birlikte doğru kozmetik seçiminin, genç kalmada ve genç görünmede etkili olduğunu belirtti. Piyasada çok fazla miktarda kozmetik ürünü olduğunu ve hangisinin kullanılacağı konusunda tereddüt yaşandığını belirten Prof. Dr. Öztürkcan, doğru ürünün seçimi için bir cilt doktoruna başvurulmasının daha sağlıklı olacağının önemini vurguluyor.
Genç kalmak için dikkat edilmesi gerekenler! Prof. Dr. Öztürkcan, uzun süre genç kalma sırlarını şöyle anlattı;"Yaş kronolojik olarak ilerler. Görünümde bu hasarları önleyebilmek ise, dış etkenlere karşı daha dikkatli ve duyarlı davranmakla mümkün olabilir. Bu şekilde çok daha genç bir görünüme sahip olabiliriz. Güneşten korunmak için özellikle yaz aylarında sabah 10.00 ile öğleden sonra 15.00 saatleri arasında mümkünse güneşe çıkmamalı, çıkmak gerekiyorsa mutlaka güneş gözlüğü, geniş şapka takılmalı ve güneşten koruyucu kremleri kullanarak güneşe çıkılması gerektiğini önemle vurguluyor.

 

Yorum Yazın...