Diyet / Meyve Sebze Ağırlıklı

Ünlülerin Diyeti

By  |  0 Yorum

Hedef: Bir ayda 12-16 kilo Günlük kalori: 1400 Kcal
Madonna, Carmen Electra, Catherine Zeta Jones ve Sharon Stone gibi ünlülerin tercih ettiği ‘Hollywood Diyeti’ne 1 ay boyunca devam edenler 12 ila 16 kilo verebiliyor. Diyetin temeli, sıvı alımına dayanıyor. Haftanın 2 günü üst üste sadece meyve suyu içiliyor. Bu arada günde en az 8 bardak su da tüketiliyor.
Not: Bu diyete başlamadan önce iki gün yalnızca dilediğiniz kadar meyve suyu ve en az 6-8 bardak su için. (Yiyecek kesinlikle yasak!) Sonrasında 5 günlük diyete başlayabilirsiniz.
BU KURALLARA DİKKAT! • Diyet boyunca kırmızı et, şeker, yağ, unlu gıda, baklagiller kesinlikle yasak. • Akşam yemekleri en geç 18.00''de; daha sonra hiçbir şey yenmeyecek. • Kremalı, sütlü kahve, alkol yasak. • Hamileler ve diyabet hastaları bu diyeti uygulayamaz. • Haftanın 5 günü en az 30'ar dakikalık yürüyüş veya orta tempolu egzersiz yapılacak. • Bu diyette şart olan şu ki diyete başladığınız zaman 1 hafta devam etmelisiniz.

BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ
1. GÜN
Sabah : 2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız dil peyniri, domates, salatalık, 1 katı yumurta, ıhlamur veya meyve çayı Öğle : Limonlu ve çok az zeytinyağı gezdirilmiş bol yeşil salata. Akşam : 100 gr. yağsız ızgara tavuk eti ve az miktar zeytinyağı ile pişmiş, limonlu 1 tabak taze brokoli.
2. GÜN
Sabah : 2 dilim yağsız dil peyniri, domates, salatalık, ıhlamur veya meyve çayı. Öğle : Bol yeşil salata. Akşam : 150 gram mantar ve 2 yumurta ile yapılmış yağsız omlet.
3. GÜN
Sabah : 2 dilim yağsız beyaz peynir, domates, salatalık, ıhlamur veya meyve çayı. Öğle : Bol yeşil salata. Akşam : 150 gram ızgara balık eti, yanında haşlanmış brokoli.
4. GÜN
Sabah : 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 kaşık diyet reçel, meyve çayı veya ıhlamur. Öğle : Bol yeşil salata. Akşam : 150 gram ızgara tavuk, yanında az yağda pişmiş 1 porsiyon kabak.
5. GÜN
Sabah : 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 kaşık diyet reçel, meyve çayı ya da ıhlamur. Öğle : Bol yeşil salata. Akşam : 150 gram balık eti, yanında haşlanmış 1 porsiyon brüksellahanası.

 

Yorum Yazın...