Vücut Bakımı / Güzellik

Tüylerden Kurtulmak İçin Lazer Epilasyon

By  |  0 Yorum

Tüy deyince başına ''istenmeyen'' sıfatını eklemek gerek. Bacakta ya da sırtta boy verip, kadınları bezdiriyorlar. Koltukaltında çıkanı ise dayanılmaz bir kokuya neden oluyor. Şimdi kıl, tüy derdinden lazerle kurtulma zamanı. Çünkü deniz ve güneş pürüzsüz ve sorunsuz vücutları bekliyor...
Şimdi kadınlar bikini ve ye mayolara bedenlerini hazırlıyorlar. Pürüzsüz bir cilt için bakım yapılacak zaman. Parlak ve sorunsuz bir ten için kremler, losyonlar şimdi en gözde ürünler. Ama ya ''kıl-tüy'' meselesi? Denize girmek için birinci şart bu sorunu çözmekten geçer. Kaldı ki, bu tüyler sadece estetik görüntüyü baltalamıyor. Bir de bulunduğu bölge, terleme özelliğinde olduğu için, kadınları canından bezdiriyor. Yaydığı kötü koku ise cabası. Yani kısaca bu aralar onlardan tez kurtulmamız gerek.

Tüyleri yok etmenin çeşitli yolları var. Eskiden "Bir elinde cımbız bir elinde ayna umurunda mı dünya" diye bir laf vardı. Cımbızla istenmeyen tüylere savaş açan kadın tipi artık gittikçe azalıyor. Ta eski Roma hamamlarından kalan, cımbızı birçoklarımız tarihe gömdük bile. Şimdi modern bir sistem olarak ''Lazer Epilasyon'' var. Bu uygulama sayesinde, istenmeyen tüylerden kurtulmak daha kolay. Uzmanlar Lazer Epilasyon cihazının, kadınlar için büyük devrim olduğunu söylüyor.
Vücutlarındaki tüylerden, kurtulmak için cımbızın veya ağdacıların eziyetine katlanıp periyodik acılara dayanmak zorunda kalan kadınlar için lazer, son yıllarda adeta kurtarıcı oldu... İstanbul Selamiçeşme'deki Natura Lazer Güzellik Merkezi'nden Dr. Beyhan Arıkan, lazerli epilasyona, acısız olarak tüylerden kurtulmak isteyen kadınların ilgi gösterdiğini söylüyor. Kıl köklerine uygulanan bu yöntem, bedenin bütün tüylü bölgelerine yapılabiliyor. Acısız olmasının yanı sıra, kısa zamanda sürmesi de bir artı...
Dr. Beyhan Arıkan, "Artık zaman insanlar için çok değerli. Kadınlar kısa zamanda gerçekleştiği için bu pratik uygulamayı benimsiyorlar. Özellikle çalışan kadınlar için önemli. Faydalanmalarını tavsiye ederim. diyor. Uygulama hakkında şu bilgiyi veriyor: "Lazer ışığının hedefi, cildimize ve tüylerimize rengini veren melanin adlı boyar maddedir. Bu madde aracılığı ile tüyler ışığı emerek köklerine ulaştırır ve kök çevresindeki hücrelerin tekrar tüy oluşturmasını önler. Siyah rengin güneş ışınlarını daha çok emmesi gibi, koyu renkli tüyler de lazer ışınını daha fazla emer ve daha fazla etkilenirler. Lazer epilasyon için kullanılan farklı dalga boyunda ışınlar vardır. Bunlar arasında en etkin olanı ''Alexandrite'' olarak adlandırılan 755 mm. boyundaki ışındır. Çünkü Alexandrite lazeri tüyler, diğer dalga boyundaki lazerlere göre daha fazla emer. Lazer epilasyon sırasında tüyleri hedeflerken cildi korumak da çok önemlidir. Son dönem lazer cihazlarının üstlerinde bulunan soğutma sistemi sayesinde cilt en iyi şekilde korunmaktadır."
Natura Lazer'de tüyleri en iyi şekilde etkileyen, soğutucu sistemli, FDA onayı ve CE belgesi olan Alexandrite Lazer cihazı kullanılıyor.
Natura Lazer'in hizmetlerinden yararlanmak için 0216 385 36 82 / 84 no'lu telefonlardan randevu alabilirsiniz.
Adres: Bağdat Adras: Bağdat Cad. Soylu Apt. No: 181 K:2 D:4 Selamiçeşme / Kadıköy www.naturalazer.com

 

Yorum Yazın...