Güzellik / Vücut Bakımı

Tırnak Enfeksiyonunun Parmaklara Zararları

By  |  0 Yorum

* Şeker hastalığı * Ayak ve bacak bölgesinde oluşan lenf ödemi * Kronik damar hastalıkları * Zayıflamış bağışıklık sistemi * Tırnakları süsleyen ojelerin neden olduğu rahatsızlıklar
Tırnaklarınızın oje sürmeden parlamasını istiyorsanız, özel olarak yapılmış bir törpü ile her tarafını törpüleyin. Sonıa da törpü yastığı ile tekrar törpüleyin. Göreceksiniz tırnağın geniş olan yüzeyi pırıl pırıl parlayacak. Çok yumuşak olan bu törpüler, sadece tırnak yüzeyine uygulanır. Bu işlem, bir çeşit tırnak peelingi uygulamasıdır. Tırnak peelingi yaptığınızda, dolaşım hızlanır, ölü tırnak hücreleri tırnaklardan uzaklaştırılır. Tabii bu durumda mantarlar da aç kalmış olurlar. Peelingin ardından tırnak kremini tırnaklarınıza masaj yaparak iyice yedirin. Emin olun tırnaklarınız pırıl pırıl parlayacak.
* Önce bir kat tırnak besleyici, kuruyunca da renkli ojenizi sürün. * Ojeleri çıkarmak için kullandığınız asetonun kaliteli olmasına özen gösterin.
Oje seçiminde iki hususa dikkat edilmesi gerekir: Bunlardan birincisi elin ten rengi, ikincisi İse tırnağın şeklidir. Uzun biçimli tırnaklar için koyu ve frapan renkleri, kısa tırnaklar içinse pastel ve açık tonları tercih etmek isabetli bir seçim olur. Kısa ve enli tırnakların daha ince ve uzun bir görünüm kazanması için, tırnağın her iki kenarından birer çizgi bırakılması gerekir.

 

Yorum Yazın...