Kadına Dair / Haberler

Teninize Uygun Parfüm Seçimi

By  |  1 Yorum

Teninize hangi kokunun gideceğini ve mevsime göre hangi kokuyu kullanacağınızı biliyor musunuz?
Kadın Çiçek: En büyük koku ailesidir. Taze ve neşeli aromalara sahiptirler. Temel içerikleri çiçek, çiçek yaprakları, yağ ve tohumlarıdır. Bunlara genellikle misk, ağaç, meyve, yeşil bitki notaları ile aldehitler eşlik eder.
Meyve: Taze ve hafif kokulardır. Temel notaları bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeğidir. Bunlara genellikle çiçek ve şipre notaları eşlik eder.
Şipre: Kuvvetli esansların karışımından oluşurlar, kalıcı ve zengin içeriklidirler. Temel notaları ağaç, meşe yosunu, misk ve patçulidir. Bunlara genellikle çiçek ve meyve notaları eşlik eder.

Oryantal: Sıcak ve şehvet uyandırıcı esansların karışımıdır. Temel notaları misk, vanilya, amber, değerli ağaçlardır. Bunlara genellikle egzotik çiçek ve baharat notaları eşlik eder.
Erkek Aromatik: Dinamik ve hafif kokulardır. Temel notaları adaçayı, biberiye gibi kokulu bitki esanslarıdır. Deniz ve çiçek notaları ile zenginleştirilir.
Meyve: Taze ve hafiftirler. Temel notaları bergamot, portakal, limon, mandalinadır. Ağaç ve baharat notalarıyla zenginleştirilir.
Ağaç: Sıcak ve keskin kokulardır. Temel notaları sandal ağacı, patçuli, sedir ağacı ve vetiverdir. Baharat, deniz ve aromatik notalarla zenginleştirilir.
Oryantal: Ağır ve egzotiktir. Temel notaları baharatlar, ağaç ve vanilyadır.

1 Yorum

  1. SEVGİLİ

    8 Aralık Salı 2009 21:26

    ARKADAŞLAR BEN GEÇENLER DE ERKEK ARKADAŞIMA PARFÜM ALDIM.İÇERİ AĞAÇ YOĞUNLUKLU.TABİ ERKEK ARKADAŞIM BAYILDI.KOKUSU ÇOK GÜZEL AMA.O KOKUNUN ONDA KOKMASI GÜZEL.ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE BAŞKA BİR ERKEKTE TESADÜFEN CADDEDE KOKUSU GELSEYDİ HERHALDE PEŞİNDEN GİDERDM :))

 

Yorum Yazın...