Güzellik / Cilt Bakımı

Stresli Bir İş Temposunun Ardından Haftaya Zinde Başlamak İçin

By  |  0 Yorum

Banyo sadece temizlenmek için değil, aynı zamanda vücudumuza hak ettiği değeri göstermek, iç dünyamıza bir huzur tattırmak için ideal bir ortamdır.
Banyo yaparken yorgunluğunuzu atar, kaslarınızı gevşetir ve kurumuş teninize can verirsiniz. Hayatta unutulmaması gereken en önemli şey: zamanınız kadar sizin de değerli olmanız! Sizden başka bir siz daha yoktur hayatta....
Lavantalı güllü banyo kesesi Aynı miktarda gül yaprağı, papatya ve lavantayı karıştırıp muslin bir keseye koyun. Banyo suyunuzu doldururken akan çeşmenin ucuna koyup ılık suyun keseden geçmesini sağlayın. Bu tarif çok kolay olduğu gibi birçok varyasyon denemek de mümkündür. Güzel kokulu banyonun keyfi çok az şeye değişilebilir!

Rahatlatıcı banyo karışımı En kolay tariflerden biridir. Papatya hazır çay poşetinden birkaç tanesini gazlı beze sararak çeşmeden akan ılık suya tutun. Bir portakalı ince dilimler halinde kesin ve banyo suyunuzda yüzdürün. Papatyanın kokusu ve portakaldan vücudunuza teneffüs eden C vitamini cildinizde inanılmaz bir rahatlama hissetmenize neden olacak.
Banyo jeli 1/2 fincan yumuşak su 1 paket tatsız jelatin 1/2 fincan bebe şampuanı
Suyu kaynama noktasına kadar ısıtıp jelatini suyun içinde eritin. Şampuanı ekleyerek köpürmeden karışacak kadar hafifçe karıştırın. Karışımı temiz bir kavanoza koyarak buzdolabında muhafaza edin. Banyo sularınıza 1-2 kaşık ilave edin.
Nane banyosu 1 fincan ince doğranmış taze nane 1 fincan ince doğranmış defne yaprağı 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı 1 tatlı kaşığı badem özü
Cildiniz yağlıysa hindistancevizi yağı ve badem özünü kullanmayın. Bunların yerine 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyin. Tüm malzemeyi bir kapta iyice karıştırın. Karışımı bir peynir kumaşına döküp bağlayın. Banyo suyunuzu hazırlarken bu keseyi çok sıcak suyun altında tutup bitkilerin demlenmesini bekleyin. Su ılındıktan sonra banyoya girip en az 30 dakika suda durun. Her kese bir kullanımlıktır.

 

Yorum Yazın...