Güzellik / Cilt Bakımı

Sivilcelerden ve Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

By  |  0 Yorum

Cildinizin en büyük düşmanı sivilceler... Peki sivilcelerden nasıl kurtulmalı, cildi nasıl temizlemeli? İşte arayıpta bulamadığınız soruların cevapları...
İşte uzmanlara göre sivilceyle başa çıkmanın çeşitli yöntemleri:
Gözenekleri daraltmak için Gözeneklerin açılması için ilk etapta gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, yağ ifrazatını durdurmak veya dengelemek gerekir. Yağlı ciltler daima su miktarı az olan ciltlerdir. Su miktarı az olduğu zaman ölü hücrelerin doku yüzeyine çıkıp asitli tabaka ile koruma faktörü oluşturması zorlaşır. Bu sebeple cildin yüzeyi dış etkenlerden zarar görür. O halde ciltteki su miktarı artırılmalıdır. Yağ ifrazatının yavaşlatılması, ciltteki su miktarının artırılmasıyla gerçekleştirilir. Bunun için de su bazlı ürünlerin doğru kullanılması şarttır.

Cildinize uygun ürünü kullanmak için de bir uzman doktora danışmanızda fayda var. 35 yaş altı ciltlerde, gözenekler kendiliğinden kapanır.
Gözenekleri temizleyen bantlar işe yarıyor mu? Siyah noktaları azaltmak için uygulanan yöntemlerden biri de bantlardır. Siyah noktaları kimi zaman tümüyle ortadan kaldıran bu bantların kullanımı çok kolaydır. Bantları yapıştırmadan önce uygulayacağınız alanı ıslatıyorsunuz, suyla birlikte yapışkan bir özelliğe kavuşan bandı yapıştırıp kuruyunca çıkartıyorsunuz. Ancak siyah noktaları alan bu bantlar, gözenekteki yağları boşaltamıyor. Oksitlenen bölümü alabilen bantların, dokunun içindeki kanalı kapatan yağ kütlesini alması mümkün değil.
Siyah noktalardan nasıl kurtulursunuz? Siyah noktalar oluştuktan hemen sonra bir uzmana başvurup temizletilerek, uygun ürünle tekrar oluşmamasını sağlamak gerekir. Oluşmaması için de cildi, sabah akşam temizlemek gerekir. Ancak bunu sabunla yapmamak uygundur.
Cildi nasıl temizlemeli? Cildi, türüne göre temizleme sütü ve tonikle temizlemek en doğrusudur. Ardından sürülecek bir nemlendirici kremle bakım tamamlanabilir. Makyaj yapılmasa bile, gündüz çok kirlenen cildi akşam yatmadan mutlaka temizlemek gerekir.
Siyah noktalarınızı siz temizlemeyin Yapılan yanlışlardan biri de siyah noktaları bilinçsizce sıkmak. Böylece kılcal damarlarda ve doku altı hücrelerinde tahribat meydana gelebiliyor. En iyisi bir cilt uzmanına gidip siyah noktaları temizletmek".

 

Yorum Yazın...