Diyet / Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Kemikler İçin 11 Gıda

By  |  0 Yorum

Build güçlü bir yapı
D vitamini kalsiyum emilimi ve kemik büyüme geliştirir ederken o güçlü kemikler yapı söz konusu olduğunda, iki temel besin maddeleri: kalsiyum ve D vitamini Kalsiyum kemiklerinizi ve dişlerin yapısını destekleri vardır.
Bu besinlerin önemli yaşam erken, ama onlar da senin kadar yaş yardımcı olabilir. Eğer hastalık yavaş olabilir ve kırıkları önlemek osteoporoz, bir hastalık kırılgan ve kırma kemik ile karakterize, D kalsiyum ve vitamin bol kemik geliştirmek durumunda.
Yetişkinler kadar 50 yaş için kalsiyum 1.000 miligram ve 200 uluslararası birim (IUS) vitamin D günde almalısınız. 50 Yetişkin kalsiyum 1.200 miligram ve vitamini 400-600 IU D sağlıklı kemikler için bu 11 yiyecekleri deneyerek bu besinleri almalısınız.
Yoğurt

 

yogurtÇoğu insan güneşe maruz kalma yoluyla, ancak D vitamini almak, belirli gıdalar, yoğurt gibi, vitamin ile takviye edilmiş olmalıdır.
yoğurt Bir fincan krema şekilde günlük kalsiyum almak olabilir. Stonyfield Çiftlikleri gün için kalsiyum ve D vitamini% 20% 30 içeren yağsız sade yoğurt yapar.
Buna rağmen biz protein yoğurt dolu aşk, bu çeşitler daha az kalsiyum ve küçük içeren eğilimindedir herhangi vitamini değilde D vitamini daha çok tüketmeliyiz.
Süt

sut


Bir nedeni süt kalsiyum için gönderen çocuk budur. yağsız süt sekiz ons Eğer 90 kalori mal olacak ama kalsiyum günlük dozunun % 30 size en uygunu budur. Bir marka vitamini ile güçlendirilmiş D faydaları çift almak için.
Sütün içine çeşitli vitamin içeren besinler eklediğimizde daha çok etkili olacaktır.
Peynir

peynir


peynir kalsiyum dolu Çünkü sen aşan (pound üzerinde ek yardımcı olmayacaktır ambalajla yemek gerekiyor!) anlamına gelmez. Sadece 1,5 ons (cheddar peynir zar kümesi) kalsiyumun günlük değerinin% 30 daha fazla içermektedir, bu yüzden aşırıya kaçmadan zevk düşünüyorum.
Çoğu peynir D vitaminlidir, ama günlük ihtiyaçlarını büyük oranını karşılamak için yeterli değildir vitamini az miktarda içerir.
Sardalye

sardalye


Bu küçük balıklar, genellikle kutu bulundu, hem de D vitamini ve kalsiyum şaşırtıcı yüksek düzeyine sahip. Bu biraz tuhaf görünebilir halde, lezzetli olabilir lezzetli bir tada sahiptir Balık ve salatalar.
Yumurta

yumurta


yumurta sadece günlük D vitamini % 6 içeren besindir, hızlı ve kolay bir şekilde kilo almak için buradayız. Sadece beyazlar-onlar kalori kesebilir yumurta, ama tercih yapmak değil D vitamini yumurta sarısı bulunmaktadır.

Somon

somun


Somon kalp-sağlıklı omega-3 yağ asitlerinin bol olması için biliniyor, ancak sockeye somon bir 3-ons parça yüzden kalp ve kemiklerinizi kadar yiyin için D vitamini fazla % 100 içerir.
Ispanak

ispanak


süt ürünleri yemek yok mu? Ispanak yeni favori yol kalsiyum almanız olacaktır. pişmiş ıspanak Bir fincan, günlük kalsiyum yaklaşık% 25, artı lif, demir içerir ve vitamin A
Güçlendirilmiş tahıl

tahil


Bazı hububat-Kashi U Siyah Kuş Üzümü ve Ceviz, Toplam Tüm Hububat ve Wheaties-your D vitamini günlük zaman zaman somon pişirin veya güneşte dışarı almak zorunda değilsiniz, tahıllar bir olabilir % 25 içerebilir gibi lezzetli yolu vitamin almak için sürekli tüketilmelidir.
Tuna

tuna


Tuna, başka bir yağlı balıkdır, D vitamini konserve ton balığı üç ons iyi bir kaynağı olan 154 IU veya güneş vitamin günlük dozun yaklaşık % 39 içerir. Deneyin bu düşük cal Tuna-Tacos Melt bir yolu olarak vitamin D ve kalsiyum gizleyen bu balık türü vitamin oranınızı fazlasıyla karşılayacaktır.
Marol Yeşilliği

marol


ıspanak gibi, bu yeşil yapraklı çoğu güney Mason-Dixon hattı zevk kalsiyum doludur. pişmiş karalahana Bir fincan günlük kalsiyum fazla% 25 içerir. Plus kolayca favori yiyecekleri içine, bu gibi gizlice olabilir
Portakal suyu

portakalsuyu


Bir bardak taze OJ D kalsiyum veya vitamin yok sıktı, ama çoğu zaman müstahkem bu besinlerin içerdiği. Bu temel bir destek almak için Tropicana's Kalsiyum + D vitamini deneyin.
Ayrıca araştırmalar OJ olarak askorbik asit kalsiyum emilimi ile yardımcı olabilir göstermiştir, daha bu müstahkem içecek yararlanmak gerekir.

 

Yorum Yazın...