Güzellik / Estetik

Popo Kaldirma Estetiği

By  |  2 Yorum

Popo Estetiği Ameliyatı
Tüm diğer bölgelerimiz gibi kalça ya da popo bölgesi de güzellik değerlendirilmesinde önem taşır. Eğer kalça yapısı düzgün ve güzel ise, doğru beslenme, kilo almama ve egzer gibi uygulamalar popo yapısını koruyacaktır. Ancak kalça yapısı genetik olarak kötü ise, popo estetiği denilen birtakım ameliyatlarla bu durum düzeltilebilir.
Estetik kritelerin zaman içinde değişmesi sonucunda, günümüzde dar kalçalı ve arkaya doğru çıkık popolu kadınlar daha seksi ve güzel kadın olarak kabul edilmektedir. Yıllar önce kalça ve popo estetiği ameliyatları çok nadir yapılmakta iken, popüler kültür ve modanın etkisi ile kadınlar güzelliği sadece yüz güzelliği olarak görmekten vazgeçmişler, vücut güzelliğine de en az yüz güzelliği kadar hatta ondan daha fazla önem vermeye başlamışlardır. Buna bağlı olarak kalça ve popo estetiği istemi ile estetik cerrahlara başvuran kişilerin sayısı hızla artmaktadır.
Büyük ve geniş bir kalça hem bacak boyunu kısa gösterir, hem de vücudun üst ve alt kısımları arasındaki orantılı görünümü bozar. Günümüzde arzu edilen kalça ve popo biçimi, yuvarlak ve arkaya doğru çıkıntılı, ama kasların aşırı belirgin olmadığı, yanlara doğru taşmayan, dar biçimli, üst alt mesafesi kısa olarak tarif edilebilir.
Kalça ve popo estetiği için yapılan ameliyatlar, liposakşın, kalça protezi yerleştirilmesi, popo dikleştirme ve popoya yağ dokusu enjeksiyonları ve gluteal askı uygulamaları olarak sıralanabilir. Tüm bu müdahaleler genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır ve yöntemine göre 2-3 saat arasında sürmektedir. Ancak popo protezi uygulamasında protezin yerleştirilmesi için yapılan kesinin izi kalmaktadır. Ayrıca protez tam oturulan bölgeye geldiği için yıllarca sürebilen ağrı sızı ya da batma hissi oluşabilir.
Bunlar arasında en zararsız ya da risksiz olanı liposakşın ve yağ enjeksiyonudur. Ancak bunda da enjekte edilen yağın erime riski vardır.

2 Yorum

  1. vücut estetik ameliyatı

    2 Eylül Perşembe 2010 08:30

    Karın estetiği ameliyatı gebelik sonrasında karın derisinin toparlanamaması sonucunda ortaya çıkan karın derisindeki sarkmanın düzeltilmesi için uygulanır.Bu noktada Deniz Akkaya, Petek Dinçöz, Ebru Şallı ve Ajda Pekkan ve hatta Tansu Çiller'in estetik ameliyatlarını yapan Prof. Dr. Onur Erol'u çok başarılı buluyorum. Google ile biraz araştırdım.Şu an Onep Estetik Cerrahi Kliniği ve Dudak Damak Yarığı Vakfı'nda bulunuyor sanırım. Liposakşın ameliyatı ise zayıflama uygulaması değildir. Diyet ve egzersizle gerektiği kadar zayıfladıktan sonra vücutta giderilemeyen karın, kalça, basen, bel, bacak içi gibi belli bölgelerdeki yağ kitlelerinin çıkarılması için uygulanır. Sizce de öyle değil mi?

  2. repair estetik

    18 Haziran Cumartesi 2011 10:19

    güzel içerik

 

Yorum Yazın...