Yemek Tarifleri / Etli Yemek Tarifleri

Patlıcanlı Kebap Tarifi

By  |  0 Yorum

Ne pişirsem? Tüm kadınların kendi kendine sorupta cevabını yine kendinin bulduğu popüler bir soru. Yaz aylarında bol bol patlıcandan yapılan yemeklerden bir tanesi de patlıcanlı kebap.
Patlıcanlı Kebap Tarifi Malzemeler 1 kilo kuşbaşı et 1 kilo patlıcan 2 adet iri domates 2 adet soğan 3-4 adet sivri yeşil biber 4 çorba kaşığı margarin Yeteri kadar tuz, biber

Yemeğin Tarifi Bir tencerede margarini kızdırıp çentilmiş soğanları hafifçe pembeleştiriniz. Kuşbaşı etleri yıkayıp ilâve ediniz 5 dakika kadar harlı ateşte etleri kavurunuz. İçine kabuk­ları çıkarılmış, ufak ufak doğranmış bir adet domates ilâve ediniz. Bir bardak sıcak su ile kapağını kapatarak yarım sa­at pişiriniz. Öte yandan kabukları alaca şekilde yol yol ayıklayıp, halka halka kesilmiş patlıcanları, bolca tuzlu suda 15 da­kika beklettikten sonra bir bıçakla çekirdeklerini sıyırıp sıkınız. Tavada kızdırılmış dört kaşık margarinde altlı üst­lü pembe pembe kızartıp, delikli kepçe ile bir tepsiye alı­nız. Pişen etleri patlıcanların üzerine döşeyiniz. en üstte kalan domatesi halka halka kesip diziniz. Yeşil biberleri uzunlamasına ortadan ikiye kesip ilâve ediniz. Tencerede, kalan et suyunu üstüne gezdiriniz. Tuzunu biberini ve ya­rım bardak sıcak su koyarak ağır ateşte 15 dakika pişiri­niz. Afiyet olsun.

 

Yorum Yazın...