Diyet / Meyve Sebze Ağırlıklı

Meyve ve Sebzelerle Zayıflama Yöntemleri

By  |  1 Yorum

Mayo Clinic doktorları, geliştirdikleri son diyete uyup günde dört porsiyon sebze, üç porsiyon da meyve yiyen herkesin ideal kilosuna kavuşacağını söylüyor. İdeal kilolarına ulaşmak için çaba harcayan ancak bir türlü başarılı olamayanlar için uzmanlar son geliştirdikleri formülü açıkladı: "Günde en az dört porsiyon sebze, üç porsiyon meyve..." Meyve ve sebzelerin büyük oranda lif ve su içerdiğini vurgulayan Mayo Clinic doktorları ve beslenme uzmanları, klasik kahvaltı anlaşının da değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Günün ilk öğününde yağ, yumurta, reçel yerine yine sebze ve meyve öneren uzmanlar, özetle şu mesajı verdi: "Acıktıkça meyve, sebze yiyin, miktarı önemli değil." Brokoli gibi yeni ve farklı sebzelerin denenmesini de tavsiye eden uzmanlar, salatada marulla sınırlı kalınmamasını, ıspanak, hindiba, pazı, tere, lahana gibi sebzelere de yer verilmesini önerdiler.
Sebze-meyve bağırsak kanserini de önlüyor Uzmanlar, bağırsak kanseri vakalarının yüzde 75 inin riskli yaşam tarzı ve keyif verici maddelerin aşırı tüketiminden kaynaklandığını belirterek, bu hastalıktan korunmak isteyen herkese çiğ ve taze sebze, meyve öneriyor. Düzenli olarak sebze, meyve tüketen kişilerin, bağırsak kanseri riskini büyük ölçüde düşürdüklerini söyleyen uzmanlar, sadece bu tür gıdaları yemenin yeterli olmadığını hatırlatıp düzenli spor yapılması gerektiğini de hatırlatıyor.
Denemekte fayda var! 1. Sebzeleri çorbalara katarak tüketin. 2. Pişirilmiş veya püre yapılmış sebzeleri sos olarak kullanın. 3. Kahvaltınıza çiğ sebze ve meyveleri dahil edin. 4. Salatalarınızı mümkün olduğunca zenginleştirin. 5. Yemek tariflerinize çiğ sebzeleri ekleyin. 6. Köfte yaparken kıymaya havuç, patates ya da elma ekleyin.

1 Yorum

  1. sibel akça

    5 Şubat Cumartesi 2011 09:44

    Zayıflamada Son Keşif !!! İzlanda-Yosun Tableti %100 bitkisel ve doğal tabletleri kilo verme sürecini eşsiz formülasyonu ile sağlıklı bir şekilde tamamlamanızı ve kalıcı olmasını sağlar. İzlanda-Yosun Tableti Detoks etkisi ile, vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve böylece toksinlerin vücudun yağ yakma sistemleri üzerindeki etkisi yok olur. Vücutta dehidrasyon (su kaybı) yaratmadan gerçekten kilo vermenize sağlar.

 

Yorum Yazın...