Diyet / Şok Diyetler

Manken Gibi

By  |  0 Yorum

Hedef: Haftada 3 kilo Günlük kalori: 1400 Kcal
Mankenlerin nasıl bu kadar ince ve güzel kaldıklarına şaşırıyor musunuz? Bir de onların yaygın olarak yaptığı bu diyeti deneyin.
BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ
1. GÜN
Sabah : Kurutulmuş meyve, yulaf lapası ve biraz süt. Öğle : Mercimek çorbası, yulaflı kek, bol limonlu salata. Akşam : Karışık sebzelerle yapılmış baharatlı, az yağlı ve tuzsuz yemek, yanına biraz pilav.
2. GÜN
Sabah : Bol miktarda taze meyve ve salata. Öğle : Haşlanmış sebze üzerine az yağ koyarak kendi seçeceğiniz sebzelerden bir yemek hazırlayın. Akşam : Etsiz türlü, kırmızı mercimek - pirinç çorbası.

3. GÜN
Sabah : Ballı yulaf lapası. Öğle : Bu kez sebzeleri az yağda hafif kızartarak bir yemek hazırlayın. Yanında biraz yoğurt yiyebilirsiniz. Akşam : Haşlanmış sebze ve fırında yağsız pişmiş patates. Bol miktarda istediğiniz meyveden yiyebilirsiniz.
4. GÜN
Sabah : Yağsız kızarmış ekmek ve yanında bal. Öğle : Mercimek ya da sebze çorbası Akşam : Kurutulduktan sonra kızarmış sebze ve üzerine soya sosu (yağsız başka bir tür sos da hazırlayabilirsiniz)
5. GÜN
Sabah : Büyük bir kase dilimlenmiş kavun ve üzerine pekmez. Öğle : Haşlanmış mısır salatası ve yanında çorba. Akşam : Yanında yoğurtlu dolma yiyebilirsiniz.
6. GÜN
Sabah : Yalnız meyve. Öğle : Domates soslu makarna. Akşam : Pilav ve sebze kebabı.
7. GÜN
Sabah : Ballı yulaf ezmesi ve süt. Öğle : Sebze çorbası, salata, bir dilim kepekli ekmek ve mısır. Akşam : Yağsız ve sossuz makarna. Üzerine çok az kızdırılmış yağ ekleyebilirsiniz.

 

Yorum Yazın...