Güzellik / El ve Ayak Bakımı

Manikür Nasıl Yapılır?

By  |  0 Yorum

Tirnaklarinizi küt ve kisa kesin. Manikür yaptirmiyorsaniz tirnaklarinizi aksamdan 15 dakika ilik zeytinyagi ve limon suyuna batirip bekletin. Tirnak etlerini kestirmek yerine itin. Süreceginiz ojenin mutlaka ruj rengine yakin olmasi gerekir. Çok koyu tonlar yerine açik olanlari seçerseniz ufak kusurlar görünmez.
Tirnaklarinizdaki ojeyi aseton yerine, daha saglikli olan oje çikarici ürünlerle silin. Eger aseton kullaniyorsaniz ardindan ellerinizi yikayin.
Tirnaklariniza daha yumusak olan karton törpü kullanin. Metal törpü nemi alir. Tirnaklarinizi 5 dakika sabunlu ilik suda bekletin. Ellerinizi kurulayip tirnak etlerinizi kürdanla geri itin. Ellerinizi yikayip kurulayin ve dilediginiz ojeyi tirnaklariniza sürün.,
6 Adımla Manikür Yapımı
Eller güzelliğin olduğu kadar temizliğinde göstergesidir. Kuaföre gitmekten bıktım diyorsan işte sana 6 adımda pratik manikür rehberi…
1) Tırnaklar için yapılmış özel tahta çubuklar yardımı ile tırnak etlerini geriye doğru hafifçe itin. Bu çubuğun ucuna kütikül giderici losyon damlatırsanız daha iyi olur.

2) Çift taraflı bir törpü kullanarak, yumuşak hareketlerle tırnaklarınızı şekillendiriz. Doğru törpüleyip törpülemediğini öğrenmek için tırnaklarınızı eski bir kilotlu çorap üzerinde gezdirin. Eğer tırnaklarınız takılmıyorsa doğru yoldasınız.
3) Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi sıcak suda 15 dakika bekletin. İçine de bir miktar şampuan yada yarım limonun suyunu ekleyebilirsiniz. Etleriniz yumuşadığında ellerinizi sudan çıkart.
4) Kütikül giderici bir kremle tırnaklarınıza masaj yapın. Sıra geldi yumuşattığınız tırnak derinizi kesmeye … Bunun için kütikül makasına ihtiyacınız olacak. Çok yavaş hareketlerle yaparsanız zarar vermemiş olursunuz.
5) Asetonlu pamukla tüm tırnak yüzeyini ovun. Bir kalıntı olup olmadığını kontrol edin. Hiç bir şey kalmadığında tırnaklarınız oje için hazır demektir. Bunlardan da kurtulduktan sonra el kremiyle ellerinize masaj yapın.
6) Renk zamanı! Fırçanın üzerine küçük bir miktar oje alın ve tırnağınızın ortasından başlayarak boyayın. Tırnak üç darbede tamamen boyanmış olmalıdır. İkinci katı sürmeden önce birkaç dakika beklemeyi unutmayın.

 

Yorum Yazın...