Güzellik / Makyaj

Makyaj Fırçaları ve Çeşitleri

By  |  0 Yorum

Fırçanı doğru seç! Güzel bir makyajın sırrı, doğru fırçayı doğru amaç için kullanmaktır.Makyaj yaparken kullandığımız malzemeler ve uygulama teknikleri büyük önem taşır. Her ne kadar becerikli ve usta parmaklar doğal görünen bir makyaj uygulamasının başroldeki oyuncuları olsa da daha profesyonel ve kusursuz uygulama için makyaj fırçalarına ihtiyacımız var. Makyaj çantamızın olmazsa olmazı, en temel ve kullanışlı fırçalar hangileri?
Bir çok farklı fırça olması aklınızı karıştırmasın, aslında hepsinin farklı görevleri var ama bunları öğrenmek hiç zor değil. Siz de fırçaları birbirinden ayırt edemiyorsanız ve hangisini ne yaparken kullanacağınızı hep karıştırıyorsanız, bu yazımıza bir göz atın derim. Fiziksel özellikleriyle ve işlevleriyle tüm makyaj fırçaları burda…

Far Fırçası Kısa ve yumuşak kıllardan oluşur. Kılları uca doğru yuvarlaklaşan türleri iyidir. Farı göz kapağına daha iyi yaymanı sağlar. Farklı iki renk kullanacaksan, bu renkleri daha iyi karıştırmana yardımcı olur.
Kapatıcı Fırçası Kılları kısa ve küt kesimlidir. Kapatıcının, sivilce izleri üzerine ve gözaltına daha iyi uygulanmasını sağlar. Fırça kapatıcıya batırıldıktan sonra yumuşak dokunuşlarla uygulama yapılır.
Pudra Fırçası Kılları uzun, sık ve yumuşaktır. Yüze ve boyna pudranın en iyi şekilde yayılmasını sağlar. Sıkıştırılmış ya da toz pudra ile birlikte rahatça kullanılabilir.
Allık Fırçası Çoğu zaman pudra fırçası ile karıştırılır. Farkları, pudra fırçasının kılları yukarı doğru yayılır, allık fırçası ise daha düz durur. Kılları ne çok sert ne de çok yumuşaktır. Yanaklarda ve gözkapağında kullanılır.
Dudak Fırçası İnce ve sivriltilmiş bir yapısı vardır. Kılları çok yumuşaktır. Dudak hattı çizmek, fırça ile daha kolaydır. Rujun daha iyi yayılmasını sağlar.

 

Yorum Yazın...