Güzellik / Makyaj

Kusursuz Makyaj İçin Altın Öneriler

By  |  2 Yorum

Aynaya baktığınızda aklınıza gelen bir sürü keşke mi var? Hiç endişelenmeyin, her sorunun olduğu gibi bunun da çaresi var.
Pigmen lekelerini kapatmak...
Önce hafif bir arındırma yapın. Cilt tonunuza çok yakın bir kapatıcıyı lekelerin üzerine hafifçe vurarak uygulayın. Bu işlemi lekeler hafifleyene dek uygulayın. Kapatıcıyı uygularken lekelerin sınırını belirginleştirmemek için etrafına doğru biraz taşırın. Fondöteninizi sürüp, pudralanın.
Cildinizde kızarıklık ve sivilce varsa... Yeşil renkte bir kapatıcıyı kızarıklık veya sivilcelerin üzerine hafifçe yayarak sürün.
Kırışıklıkları gizlemek... Cilt tonunuzdan 1-1,5 ton açık bir kapatıcıyı kırışıklık boyunca sürün. Kapatıcıyı parmağınızla veya bir fırçayla yayıp teninize yedirin. Fondöteninizi ve pudranızı uygulayın.

Burnunuz uzunsa... Burun ucunuza koyu renk fondöten uygulayın. Fondöteniniz kompakt fondöten olursa ve nemli süngerle uygularsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Fondöteni sınır yapmayacak şekilde iyice yedirdikten sonra küçük dokunuşlarla pudralayın.
Burnunuz genişse... Gölge ve ışığı kullanın: burnunuzun üzerine (burun kemiğiniz boyunca) daha açık tonda; burun kanatlarınıza ise daha koyu tonda fondöten sürün. Parmağınızla fondöteni iyice yayın ve 2 ton arasındaki sınırları yedirip yok edin, mat bir pudrayla pudralanın.
Çeneniz çok küçük ve içeri doğruysa... Çenenize (dudak altınıza kadar) açık renk bir fondöten sürün. Bu çenenizin hacmini artıracaktır. Koyu ve parlak renkte rujlar kullanmayın, göz makyajınıza önem verin

2 Yorum

  1. BAKIMSIZ BAKIMLI

    6 Aralık Pazar 2009 21:22

    N ezaman makyaj yapacak olsam elime yüzüme bulaştırıyorum. Güzelleşeceğim yerde daha da çirkinleşiyorum. Bana öyle geliyor. Erkek arkadaşım da öyle söylüyor. :) yoksa beni kıskandığını açık açık söyleyemiyor bu şekilde mi kıskançlığını belli ediyor. Bana mı öyle geliyor anmıyorum. Durumlar karışık anlayacağınız. Erkekler kıskandıklarını nasıl belli ederler. Yardımlarırınızı bekliyorum arkadaşlar. Bi yol gösterin bana

  2. tülay

    28 Ocak Perşembe 2010 19:17

    bende yapmasini biliyorum sizin dediniz gibi güzellesim derken cirkinlesiyorum

 

Yorum Yazın...