Diyet / Meyve Sebze Ağırlıklı

Kuru Soğanın Özellikleri ve Soğan Suyu ile Zayıflama Formülü

By  |  8 Yorum

Kuru soğan sarımsak ve pırasa aynı familyadandır. Bu üç bitki antibakteriyel (antibiyotik) ve ağrı kesici (analjezik) özelliği olan etkin bitkilerdir. Yetişkin dönemlerine gelindiğinde doğal antibiyotik sarımsakta en fazladır. Soğanda bu güç orta derecede bulunurken, pırasada bu güç en düşük düzeydedir. 

Yetişikin soğanın ağrı kesici özelliği ise en yüksek değere çıkar. Pırasa böbrekte oluşan litogen yapıya karşı etkili olurken sarımsak ise vücudun bazı bölgelerinde oluşan plakalara karşı etin rol oynayabilmektedir. Konumuzun aslı kuru soğana dönersek en belirgin özelliği doğrarken gözlerden yaş gelmesine yapısında kükürt bulunan propanthial-S-oksit maddesidir. Eğer soğanı doğrarken ağlamak istemiyorsanız sakız veya bir lokma ekmek çiğneyebilirsiniz.

Erkekler İçin:

Kuru soğanın prostatit'e (prostat içi iltihaplanma) bağlı ağrılara iyi geldiği bilinmektedir. Prostatit'e bağlı ağrı çeken bazı hastalar için uygun bir ağrı kesici bulmak oldukça zordur. 

Kadınlar İçin:

Kuru soğanın rahim ve yumurtalıklar üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Kuru soğan polykistik Over Sendromu (PCOS) yaşayan bayanların imdadına yetişen mükemmel bir destekleyici ve yardımcı tedavi imkanı sunmaktadır. Erken menopoza giren bayanların da imdadına yetişmektedir. Küçük ve orta çaplı miyomu olan bayanlar da kuru soğan küründen istifade edebilirler.

Polikistik over şikayeti olanlar büyük bir olasılıkla kürü uygulamaya başladıktan bir iki gün sonra beyaz-sarı renkte bolca akıntı yaşamaya başlayabilirler. Uzun zamandan beri adet (regl) görmüyorlar ise adet görmeye başlayabilmektedirler. Aynı şekilde menepoza yeni girmiş bayanlar da tekrar düzenli adet görmeye başlayabilmektedirler. Rahim duvarı incelmesi olan bayanların rahim duvarlarının kalınlaşmasında da etkilidir.

Endometrioma (Çikolata Kisti), rahmin içini döşeyen zar tabakasının (endometrium) yumurtalıklarda bulunması ve her adet döneminde kanayarak kistik yapı oluşturmasına denir. Bu kistin içi kahverengi kıvamlı sıvı ile doludur bu nedenle çikolata kisti denir.
Hastalar hekimlerine kısırlık, sancılı veya ağrılı adet görme, ilişki esnasında ağrı görme veya fazla miktarda adet görme şikayeti ile başvururlar.. Başlangıç evresinde olan endometrioma tedavisinde de oldukça güçlü bir yardımcı tedavi imkanı sunar.

KÜR
Polykistik over'e, erken menopoza ve miyomlara karşı iki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 200-300 ml) kaynatınız.
Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverenkli ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. 

Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir. Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.

Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

Soğanın Zayıflatıcı Formülü

Gerekli Malzemeler

 1. 4-5 adet kurusoğan
 2. 2,5 lt su

Hazırlanışı ve Kullanımı:

 • Soğanların kabuklarını soyup, elinizle kırdıktan sonra düdüklüde 10 dak kaynatın.
 • Ilıkdıktan sonra süzün.
 • Gün içinde hazırlamış olduğunuz soğan suyunu için.
 • 20 gün kullandıktan sonra, 20 gün ara verin. 20 daha kullanın.


Prof. Dr. Ahmet Maranki saoğan suyu kürü ve soğan iksiri ile zayıflama.

Prof. Dr. Ahmet Maranki saoğan suyu kürü ve soğan iksiri ile zayıflama.. Ünlü Prof. Dr. Ahmet Maranki zayıflamak isteyenlere soğan kürünü öneriyor. Bu kür diyabet hastaları ve fazla kilosu olanlar için oldukça faydalı bir uygulamadır.

Prof. Dr. Ahmet Maranki soğan kürü nasıl yapılır?
Soğanımızı kabuğuyla ve kökleriyle yıkayıp sirkeli suda belli bir süre bekletiyoruz. Daha sonra ortalama 1 bardak suda 3 taşım kaynatıyoruz. Fakat bu işlemlerde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Soğanın kabuğunu soymayın ve püsküllerini kesmeyin
Tadını hoş bulmayanlar içine limon sıkılarak da içebilir. Soğan kürü her yaştan insan için uygundur çünkü tamamen doğal bir yöntem ve vücudumuz için çok faydalı bir besindir.

Tavsiye: İkbal Gürpınar Soğan Suyu İle Zayıflama

Yukarıda yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herkez için uygun olmayabilir. Lütfen öncelikle doktorunuza başvurarak detaylı bilgi alınız.

8 Yorum

 1. Mehtap Beril

  31 Mart Pazar 2013 19:17

  kuru soğan tek başına işi yaramıyor.ben yeni nesil lpg uygulaması ile zayıfladım.

 2. sude

  17 Nisan Çarşamba 2013 12:56

  sogan suyuyla 10 kilo verdim halada devam ediyorum süper

  • nur

   21 Nisan Salı 2015 23:00

   Nekadar sureeede

 3. nur

  21 Nisan Salı 2015 23:01

  Nekadar sureeede

 4. gulenay

  16 Mayıs Cumartesi 2015 11:30

  gercekden faydasıo var mı zayıflamak cok ıstıyorum

 5. gulenay

  16 Mayıs Cumartesi 2015 11:31

  daha denemettım ama INSH FAYDASI OLUR

 6. DILARA

  16 Mayıs Cumartesi 2015 11:33

  BEN EZGERSIZ YAPARAK ZAYIFLAMAYA CALISIYORUM

 7. nurhan

  22 Ağustos Cumartesi 2015 17:50

  Yabende soğan suyuna yeni başladım kacgün de zayıflarım

 

Yorum Yazın...