Güzellik / Estetik

Kulak Memesi Ameliyatı

By  |  0 Yorum

Kulak Memesi
Kulak estetiği yapılırken çok farklı kulak şekilleri ile karşılaşıyorum. Bu farklara ayrıca kulak memesi şekli de eklenmektedir. Hastaların çoğunda kulak kepçesini arkaya kıvırınca kulak memesi de arkaya doğru kıvrılmaktadır. Bu tip hastalarda kulak memesine ayrı bir girişim gerekmez. Bu durum ameliyat öncesinde anlaşılabilir ve hasta ile konuşularak karar verilir.
Kulak memesinin arkaya kıvrılmadığı ya da çok aşırı öne doğru kıvrık olduğu durumlarda kulak memesinin de düzeltilmesi gerekebilir. Bunun için kullanılacak yöntem kulak dokuları açıldığı zaman belli olur. Kulak kıkırdağının kulak memesine kadar ulaştığı durumlarda kıkırdak kuyruğuna konacak bir dikiş ile kulak memesi düzeltilir.
Kıkırdağın kulak memesine ulaşmadığı hastalarda ise kulak memesi arkasından doku çıkarılarak arkaya doğru kıvrılması sağlanabilir. Ancak kulak memesi ile ilgili girişim kalıcı sonuç sağlamayabilir.
Kulak memesi içinde kıkırdak olmadığı için arkaya çekme amacıyla konulan dikişler ya da deri çıkarılarak dikilme yöntemi sonrasında kulak memesi zamanla gevşeyerek tekrar eski halini alabilir. Ayrıca kulak memesi arkasından doku çıkarıldığında arka tarafında iz kalabilir.

 

Yorum Yazın...