Güzellik / Estetik

Kulak Estetiğinde Doğacak Sorunlar

By  |  0 Yorum

Kulak Estetiği Sorunlar
Kulak estetiği ameliyatı zor bir ameliyattır. Başarılı sonuçlar almak için tecrübe şarttır. Ayrıca her kulak birbirinden farklıdır hatta aynı hastanın iki kulağı çok farklı olabilmektedir. Kulak estetiği ameliyatı ile iki kulağın tıpatıp aynı olması beklenemez. Çünkü ameliyatta yapılan, kulağın düz olan belli kısımlarına kıvrım oluşturarak arkaya doğru kıvrık durmasını sağlamaktır. Bu kıvrılma ile kulak boyutları da biraz küçülür.
Ancak bu kıvrımları yaparken kulağın istenmeyen yerleri de kıvrılabilir. Örneğin kulak üst kısmı telefon deformitesi denilen dışa doğru çekme yapabilir. Bu durumun mutlaka ameliyatta düzeltilmesi gerekir. Yoksa saç bandı ile falan düzelmez. Yine kulak kepçesine kıvrım verilirken kulağın ne kadar kıvrılacağı, baş ile yapacağı açı ve aralık çok iyi ayarlanmalıdır. İşte iki kulağın eşit olamsı gereken konu budur. Yani baş ile kulak arasındaki açı ve aralık eşit olmalıdır. Ancak ameliyat sonrasında dokularda birkaç milimetre gevşeme olabilmektedir.
Amerikan normlarına göre iki kulak arasında 3-4 milimetre fark olabilir. Zaten bu fark gözle de anlaşılamaz. Ancak iki kulak arasında daha fazla ya da büyük bir fark varsa kulak dokularının yumuşaması için altı ay beklendikten sonra basit bir dikiş ile bu fark düzeltilebilir. Tecrübeli ellerde iki kulak arasında fark olması ya da sonradan açılma olasılığı % 2-3 civarındadır.

 

Yorum Yazın...