Güzellik / Makyaj

Kozmetik - Makyaj Saklama Çözümleri

By  |  0 Yorum

Makyaj malzemelerini & kozmetik ürünleri saklamak başlı başına bir iş. Kimi zaman gereğinden fazla aldığımız bu ürünler, evde yer kaplayan minik canavarlara dönüşebiliyorlar. Bunu önlemek için, çeşitli düzenleyicilerden, kutulardan ve kaplardan yardım almak gerekiyor zaman zaman.
1) Benim Kozmetik Saklama Yöntemlerim
Fırçalar ve sample ürünleri derlemek için bildiğiniz mutfak kavanozlarını ve seramik meyve taslarını kullanıyorum, banyoda gayet güzel duruyor.
Makyaj Çantası, Estee Lauder Train Set. Kocaman, minik bir bavul gibi. Her şeyi derleyip topluyor, içine tıkıp rafa kaldırıyorum.
Kırmızı kutular, onların içi de makyaj malzemesi dolu. Yatak odasında şifonyerin üstünde duruyorlar.

Bu rafları banyoya üst üste birkaç tane astık. Gayet pratik, günlük ihtiyaçlarıma buradan ulaşıyorum hemencecik.
2) Internetten Makyaj Saklama Çözümleri Örnekleri
Sol taraftaki naylon kapı askısı çok mantıklı ve pratik. Beğendim!
Plastik çekmeceli üniteleri pazarlarda veya büyük marketlerde bulabilirsiniz.
Üstteki şeffaf plastik organiser tarzı kutuların benzeri, yamulmuyorsam IKEA'da görmüştüm. Üstteki plastik, alet çantası şekilli organiserlar da makyaj malzemesi saklamak için çok mantıklı. Benzerleri KİPA'da 4-10 ytl'ye satılıyor.
3) IKEA'dan Kullanılabilecek Organiser Kutular & Bölümler
IKEA'daki FIRA isimli ahşap çekmeceler, az malzemesi olanlar için pratik olacaktır. Üstelik ahşap boyama biliyorsanız zevkinize göre renklendirebilirsiniz.
SAMLA isimli plastik kutuların, IKEA'da her boyunu bulmak mümkün. Kapakları da ayrıca satılıyor. Bu kutulardan boy boy üst üste koyarak makyaj malzemelerini kategorileyebilirsiniz. Üzerlerine de birer etiket, tamamdır!
Antonius'da yine fazla malzemesi olanlar için banyoya konacak bir şekilde kullanılabilir.

 

Yorum Yazın...