Güzellik / Estetik

Kol Germe Estetik Ameliyatı

By  |  0 Yorum

Gerek yılların etkisi, gerekse fazla miktarda kilo alıp verme sonucu birçok insanın kollarının alt kısımlarında sarkma ve gevşemeler başlar. Özellikle kısa kollu t-shirt veya kolsuz bir kıyafet giydiğinizde kollarınızı hafifçe yukarı kaldırdığınız zamanlarda sarkıklık ve gevşeklik daha belirgin bir hal alır. Kol estetiği açısından yaşın ilerlemesiyle hemen hemen herkeste görülürken bu durum, yüksek miktarda kilo veren gençlerde de kendini gösterebilir. Brakioplasti adı verilen kol germe estetiği ameliyatı ile kollarınızdaki benzer şekilde gevşemiş deri ve sarkıklığını düzeltmek mümkündür. Kol germe estetiği ameliyatı iz bırakıcı nitelikte bir ameliyattır. Buna rağmen kol estetiği ameliyatının sonuçları oldukça yüz güldürücüdür
Kol germe estetiği nasıl bir ameliyattır?
Kolu, bedenden uzaklaştırarak yere paralel olacak şekilde kaldırdığınızda, dirsek ile koltuk altı arasındaki bölgedeki fazlalıklar kendini gösterir. Kollarınızda yağ fazlalığı olup da deride gevşekliği ve sarkma yoksa, dokular henüz diriliğini yitirmemişse, kol altı bölgesinin yağlarını ameliyat izi oluşturmayacak yöntem olan liposuction işlemini uygulamak daha doğrudur. Ancak yaşın ilerlemesine bağlı olarak deride de gevşemeler olabilir, hal böyleyse liposuction doğru bir tercih olmaz. Bu durumda, fazlalık yağların, fazalık olan deri ile bereber çıkarılarak normal cilt gerginliğinin de sağlanması gerekir. Kol germe estetiği ameliyatında, koldaki gevşek olan dokular deri ile beraber kesilerek çıkarılır ve deri daha gergin olacak şekilde tekrar dikilir. Fazlalık olan deri de çıkarıldığı için çıkarılan derinin uzunluğu kadar kesilen hat boyunca mecburen bir ameliyat izi oluşur. Bu izin, kola gerek önden gerekse arkadan bakıldığında görünmeyecek şekilde, yani kolun beden ile temas halinde olan yüzünün arkaya yakın kısmında kalacak şekilde tasarlanması gerekir. Bu yüzden ben yaptığım kol germe estetiği operasyonlarında, ameliyat izlerinin hastalar ameliyat olduktan sonra da kolsuz bir kıyafet giydiklerinde dikkat çekmeyecek bir yerde olmasına özen gösteriyorum.
KOL GERME AMELİYATI
Kol germe estetiği ameliyatı, uygun donanıma sahip bir hastanede yapmak gerekir. Bu ameliyat, genel anestezi gerektiriyor ve ortalama 2 saat kadar sürer. Hastanede 1 gün kalmak yeterli olur. Ameliyat sonrası sizi rahatsız edecek derecede ağrı hissetmezsiniz. Ağrı kesici ilaçlar ile hissedeceğiniz hafif ağrı da sizi rahatsız etmeyecek derecede olur. Aynı gün ayağa kalkabilirsiniz. Ameliyatın ardından kolunuzun arka yüzünde şişlik ve morarma olabilir. Oluşan şişlik ve morarmaların tamamen düzelmesi birkaç hafta sürebilir. Kol estetiği ameliyatından 2-3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek hale gelirsiniz. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. İyileşme dönemi kişiden kişiye oldukça değişir, yaklaşık 10-15 gün içinde tam olarak iyileşmeniz mümkündür. İş hayatınıza dönmeniz de yaklaşık bu kadar zaman alır. Ben, kol germe estetik ameliyatını kendi kendine eriyen gizli dikişlerle yaptığım için, ayrıca dikiş aldırma zahmeti ve stresi hissetmeyeceksiniz. Güç gerektiren işler ve sportif hareketlere ise 4 hafta sonra başlayabilirsiniz.

 

Yorum Yazın...