Güzellik / Cilt Bakımı

Kırışıklıkları Önleme Formülü

By  |  0 Yorum

CİLDİNİZ YAŞLANMASIN
Uzmanlara göre aşağıdaki cilt bakım önerileri ile cildiniz daima genç kalır. İşte öneriler...
Daha fazla domates ve domates ürünü tüketin: Domates ürünlerindeki likopenin güneş ışınlarının cilt yaşlandırıcı etkisini yüzde 20-40 oranında azalttığını gösteren çok sayıda araştırma var.
Antioksidan gücü zengin üç meyveye öncelik verin: Yüksek antioksidan içerikleri nedeniyle erik, üzüm ve elmanın beslenmede öncelik taşıması gereken meyveler olduğu belirtiliyor.
Omega-3 zengini balıklardan daha çok yararlanın: Omega-3 yağ asitlerinden EPA'nın güneş ışınlarına bağlı cilt hasarını azaltmada önemli bir etkisi olduğu belirlenmiştir. Ülkemiz balıklarında da Omega-3 bol miktarda mevcut: Uskumru, hamsi, levrek bunlardan bazıları.
Omega-6 yağ asitlerinden destek alın: Bitkisel yağlarda (zeytinyağı, fındık yağı, ayçiçeği yağı) bulunan Omega-6 yağ asitlerinin de cilt dostu olduklarını unutmayın.
Turunçgillerden zengin bir besin planı yapın: Sadece portakal, greyfurt tüketmekle yetinmeyin. Turunç kabuğunda bulunan "d-limonene" isimli maddenin cilt dostu olduğu belirlendi.
Yeşil ve siyah çaydan yararlanın: Özellikle yeşil çayın güçlü bir cilt dostu olduğu kuşkusuz. Yesil ve siyah çaydaki (daha az etkilidir) bu güç, ihtiva ettikleri polifenollerle iliskilidir.
Daha çok sebze tüketin: Sebzelerin de en renkli olanlarını ve en tazelerini tüketin.
Keten tohumu ile tanışın: Keten tohumunda Omega-6 yag asitlerinin de bulundugunu bilirseniz, bu ucuz ama etkili besinin cildiniz için de önemli bir destek olduğunu unutmazsınız.

 

Yorum Yazın...