Güzellik / Cilt Bakımı

Kırışıklığı Önleyen Ucuz Kremler

By  |  1 Yorum

ABD'de yapılan bir araştırma, pahalı kırışıklık kremlerinin ucuzlardan daha etkili olmadığını ortaya çıkardı.
"Consumer Reports" dergisinin araştırmasında piyasadaki 19 dolarlık bir kremin, kırışıklıkları azaltmada en etkin ürün olduğu saptandı.
Araştırmacılar, piyasadaki kremlerin hiçbirinin yüzde belirgin değişiklik yaratmadığına dikkat çektiler.
12 haftalık kullanımdan sonra, en iyi sonucu veren ürünlerin bile kırışıklıkların derinliğini ortalama yüzde 10'dan daha az oranda azalttığı, bunun da çıplak gözle güçlükle görülebilecek bir değişiklik olduğu kaydedildi.

Derginin bir yetkilisi, "Testler, bu ürünlerin derinin görünümünde pek az değişiklik yaptığını ve ürünün fiyatıyla faydası arasında bağlantı bulunmadığını ortaya çıkardı" dedi.
Kar amacı gütmeyen Tüketici Birliği'nin yayınladığı ''Consumer Reports'' dergisinin araştırmasında, piyasada en çok satılan ve fiyatları 19 dolarla 355 dolar arasında değişen ürünler teste tabi tutuldu.
Her bir krem 30-70 yaş arasındaki 17 ila 23 kadın üzerinde denendi. Sonuçlar kozmetik deneme alanında uzman Avrupa'daki bir laboratuarda değerlendirildi.
Kadınlar, yüzlerinin bir tarafına test ürününü sürerlerken, diğer tarafına laboratuarın standart nemlendirici kremini sürüdü. Testlerden sonra kırışıklığın derinliğini ve derinin sıkılığını saptamak için yüksek teknoloji ürünü optik cihazlar kullanıldı.
Amerikalılar kırışıklık önleyici kremlere yılda 1 milyar dolar harcıyorlar.

1 Yorum

  1. Güzel

    5 Aralık Cumartesi 2009 18:18

    Gerçekten ucuzmuş

 

Yorum Yazın...