Güzellik / Vücut Bakımı

İnsanın Kendini Sevmesi

By  |  0 Yorum

Vücudunuzu düşündüğünüzde üzülüp endişeleniyorsanız, kendinizi sevmenizin 10 yolu burada! Deneyin, kendinizi mükemmel hissedeceksiniz.
Benzersizsiniz.. Medya abartmalarına rağmen, ortalama veya normal bir vücut kadar doğal birşey yok. Vücudunuz özel ve kişiseldir.. Kendinizi olduğunuz gibi sevmeye başlar başlamaz diğerleri de farkedip beğenecek.
En iyiyi yapın.. Dünyaya kendinizi en iyi şekilde sunmanız vücudunuza dair sizi daha mutlu hissettirir. Bunun için çok fazla emek harcamanıza gerek yok. Yüzünüzün en beğendiğiniz yönünüzü makyaj yaparak ortaya çıkarabilirsiniz, gerçekten iyi bir saç kesimi için biraz para harcayın ve güzel yerlerinizi öne çıkaracak elbiseler giyin.

Duruşunuza bakın.. Eğer başınız aşağıda, omuzlarınız düşük ve kambur bir şekilde yürüyorsanız, farkedilmeyi nasıl beklersiniz? Bunun yerine vücudunuzun en avantajlı yerlerine dikkat çekin. Dik yürüyün, omuzllarınızı geriye doğru dikleştirin ve karnınızı içeride tutun. Kambur duruş, kendine güveni olmayan, hayata küsmüş, hayattan bir beklentisi olmayan, vazgeçmişlerin duruşudur. Bu duruş şeklini hemen şimdi değiştirin (tabiki kambur şeklinde duruyorsanız) kendinize güveniniz artsın, hayata daha olumlu bir gözle bakmaya başlayın. Her bir inch uzunluk kendinizi daha iyi hissettirecektir.
Gerçekçi olun.. Eğer kilo vermeyi düşünüyorsanız düşünmeyi bırakın ve her gün bir jimnastik salonuna gidin veya herşeyi değiştirecek angarya işler yapın. Mükemmel zamanın gelmesi için bu şekilde düşünmeye devam edersen, vücudun hiçbir zaman istediğin gibi olmayacak. Sadece hedefinize doğru adım atın, verdiğiniz kararda kendinize güvenin ve hemen uygulamaya geçin.Yarın başlarım bugünde böyle olsun demeyin. Atalarımızdan kalan güzel bir söz vardır sizinde bildiğiniz. ''Bugünün işini yarına bırakmayın.''
Kabul edin.. Farklılıklarınızı gizlemek yerine onları görülebilir yapın. Sizin çok özel ve benzersiz yapan faktörleri belirleyerek, insanlarla paylaşın ve diğer insanların sizi keşfetmelerine izin verin. Ayaklarınız büyük, dudaklarınız ince, kaşlarınız çalı gibi ve saçlarınız kıvırcık olabilir. Bu tür farklılıklarınızı düşünün ve şekillendirin. Orjinal olduğunuzu farkettirin.
Kendinize değer verin.. Vücudunuz sizi diğer insanlardan farklılaştıran yerlerinize hak ettiği değeri verin. Bu, yüz bakımı, arındırıcı ve tedavi edici bir aromaterapi veya harika bir masaj olabilir. Bu sizi dünyanın zirvesinde gibi hissettirecek ve içinizdeki olumsuz düşünceleir uzaklaştıracak.
Güzellik uykusuna yatın.. Vücudunuz insan enerjisinin fantastik bir şeklidir ama en yüksek dayanma gücünden sonra dinlenmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle bol miktarda uyuduğunuzdan emin olun. İyi bir gece uykusu uyuduğunuzda, hücreleriniz tamir edilir ve yenilenir.
Hareket edin.. Zinde, formda kalmak sizi dünyanın zirvesinde gibi hissettirir ve gösterir. Düzenli egzersiz mutluluk hormonu endorphin hormonlarınızı yükseltir. Daha iyi hisseder ve mutlu olursunuz.
Kendinizi sevin.. Vücudunuzu diğer insanların vücuduyla karşılaştırmayı bırakın. Bu şekilde yaptığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz. Vücudunuzu severek ve överek başlayın. Bu şekilde davranarak mükemmel vücuda sahip olacağınızı hatırlayın.
Sadece hayal etmekten vazgeçin.. Burnuzun çok uzun, kalçalarınızın büyük veya karnınızın sarkık olduğunu düşünebilirsiniz fakat tüm bunlar sizin olumsuz fikirleriniz de olabilir. Bunları diğer insanlar farkediyor mu? Eğer cevabınız hayırsa yanılıyorsunuz. Bunları diğerlerine göstermeniz, yakından inceletmeniz hoş olmaz. Böyle olsa bile değiştirmenin yolu, vücudunuz hakkında düşünmek değil..

 

Yorum Yazın...