Diyet / Sağlıklı Beslenme

İkballe Şifalı Yemekler

By  |  0 Yorum

Kanal 7 televizyonunda yayınlanan ikballe şifalı yemekler proğramında hergün izleyicilerden gelen soruları cevaplayan doktor ömer coşkun kendisine yöneltilen bir soru üzerine tiroit çalışttırmak ve troid rahatsızlığı bulunanlar için bitkisel takviye önerilerinde bulundu.
Öncelikle mutlaka doktor tarafından uygulanan tıbbi tedaviye devam edilmesi gerektiğini vurgulayan doktor ömer coşkun bu tedaviye ilave olarak çörek otu, dereotu ve kereviz tohumu yenilmesini tavsiyede bulunmuştur. Bunların ilaç olmadığını ve bitkisel besin takviyesi olduğunu vurgulayan doktor uygulamayı şöyle anlattı.

Çörekotunun çok şifalı bir bitki olduğunu belirterek her evde mutlaka bulunması gerekir. Öncelikle taze olarak alacağımız bir tutam çörekotunu havanda dövmek sureti ile taze olarak tüketiniz.
Daha önceden çekilmiş çörekotunu kullanmayınız onun faydası içinde bulunan taze uçucu yağlarda diyen doktor istenildiği takdirde çörek otunun balla karıştırılarak tüketilebileceğini belirtti.
Ancak burada dikkat etmeniz gereken hususun kilo problemi olanlar için uygun olmayabileceğidir. Demek istediğimiz burada bal ile birlikte yendiği takdirde kilo yapabilir. Değerli arkadaşlarım mutlaka çörek otu günde bir defa yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı tüketilecek.
Hemen hemen günde bir kez taze olarak alınacak dereotu yemeklerden yarım saat önce çiğnenerek yenecek. Bir tatlı kaşığı kereviz tohumu havanda dövülerek yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı yenilecek.
Ayrıca kilo problemi olan troid hastalarının normal ekmek yerine buğday özü yani ruşeym olarak adlandırılan gıdayı tüketmesi gerektiğinin altını çizerek bu ruşeym midede suyla karıştığında şişerek tokluk hissi verir dedi.

 

Yorum Yazın...