Sağlık / Şifalı Bitkiler

Hülya Leyla Çabuk'tan Bitkisel Reçeteler

By  |  2 Yorum

Birçok hastalığı bitkilerle tedavi etmek mümkün.Kellik, sedef ve güneş lekeleri bunlardan birkaçı… Yüzünü doğaya dönen herkes mutlu ve uzun yaşar.Bu sözler kendini doğaya ve altarnatif tıbba adayan Hülya Leyla Çabuğa ait..Leyla çabuk herkesin yemeğe kullandığı sebze ve meyveleri güzellik maskesi ve deri hastalıklarının tedavisinde kullanıyor.İstanbul Şaşkınbakkalda’ki tedavi merkezinde bitkilerin şifalı güçlerinden faydalanarak sedef kellik ve güneş lekesi gibi hastalıklara çözüm üretiyor.Hemen hemen tüm sağlık sorunlarının çözümünün doğada olduğunu savunan çabuk sorunlu olan bölgeyi ve kişiyi görmeden yorumda bulunmuyor.İnsanların sorunlarını çözmekten büyük zevk aldığınıda belirtmeden geçemiyor.

LEYLA ÇABUKTAN ÖZEL REÇETELER SEDEF HASTALIĞI: Öncelikle dağlama tedavisi yapılıyor. Katırtırnağı ve bitkisinin kökü ve ayrıkotu, üzümler budandığında çıkan suda bekletiliyor. Bu su sağlam yeri değil.Bozuk yeri yakıyor.Sonra ana tedaviye geçiliyor. Kaldirik kökü, böğürtlen kökü, tütün kökü ve sakarca kökü kaynatılıyor. Kaynayan su bir kenarda bekletiliyor. Topraktan yapılan lapayla karıştırılıp sorunlu bölgeye sürülüyor ve 3 saat bekletiliyor.
KELLİĞE KARŞI: Aynı yöntem uygulanıyor.Dağlama bitkisi suyu sorunlu bölgeye uygulanıyor.Bu üstteki deriyi dağlıyor.Alttaki deri kendine geliyor.Hücreler yenileniyor.
GÜNEŞ LEKELERİ:Karalahana ve pırasa çiçeğinin tohumları karanlık bir yerde ve kavanozda bekletiliyor.Daha sonra özleri alınıyor.Özleri kurutulup yoğurtla karıştırılıyor.Bu karışım cilde doing etkisi yapıyor.
DOĞAL ALLIK:Yabani böğürtlenden elde edilen su yüze sürülüyor.Bu losyon yüzde pembelik sağlıyor.
MASKELER:Bakla nohut ve fasülye gibi bitkilerin kabuğu alınıp içi eziliyor.Yoğurtla karıştırılıp yüze sürülüyor.
TÜYLER İÇİN: Karadeniz’de yetişen tane bitkisi kandavuz ve zambak’ın kökleri kurutulduktan sonra değirmende çekiliyor.Yaprakları kaynatılıyor.Aknıdırık bitkisi ile tüyler temizleniyor.Sonra üzerine bitki karışımı konuyor.Üç günde kıl kökleri kurutuluyor

2 Yorum

  1. iremsu kılıç

    21 Şubat Pazartesi 2011 11:55

    merhabalar benim saçlarım çok döküldü ve sizin bitki dermanınız setitini kullandım bi çare bulamadım başka kullanabileceğim alternetifler varmı teşekkür edreim.

  2. nurten erdoğan

    23 Mart Çarşamba 2011 11:40

    Merhabalar Karalahana ve pırasa çiçeğinin tohumlarının özleri nasıl alınır?Ayrıca bunları nerde bulabilirim?Başarılarınızın devamını dilerim.

 

Yorum Yazın...