Güzellik / Cilt Bakımı

Güzellik Sırları

By  |  0 Yorum

Sizi daha fazla bekletmek istemiyoruz ve yazın ısıtan sahnesine davet ediyoruz. Hazırsanız, taptaze bir cilt, yumuşacık bakımlı el ve ayaklar, güzelliğinize güzellik katacak minik detaylı, en etkili bakım ipuçlarını bilgilerinize sunuyoruz.
Bu yaz ayaklar özgür
İyi yapılmış bir pedikürle ayaklarınızın yaza hazır olacağından emin olabilirsiniz. Tabii mükemmel bir görünüm, oje sürmeden olmaz. Bu yaz tırnaklarda da inanılmaz canlı renkler hakim. Siz şimdiden birkaç tane temin edin. Ayaklarınızdaki kıştan kalma yorgunluğu ve bakımsızlığı gidermenin en etkili yollarından biri de şüphesiz asla ihmal edilmemesi gereken kremler. Özellikle gece yatmadan önce ayaklarınıza bolca sürün ve üzerine çorap giyin. Gece boyunca kremin etki etmesini bekleyin. Sonuca inanamayacaksınız.
Parlak saçlar için neler yapabiliriz?
Açık bırakılmış veya serbestçe arkada toplanmış saçlar yaz mevsiminin en bilindik modelleri arasında. Sezona yepyeni bir saç kesimiyle başlamaya ne dersiniz? Böylelikle hem saçlarınızın uçlarındaki kırıklardan kurtulmuş olursunuz hem de yeni bir mevsime giriyor olmanın heyecanını yaşarsınız. Ayrıca kıştan kalan zarar görmüş saçları eski canlılığına kavuşturmak için bakım kürleri de şart. Bunlar hem saça kaybetmiş olduğu nemi kazandırıyor hem de ışıltılı bir görünüm sağlıyor.

Portakal kabuğu görünümlü cilt
Kozmetik markaların etkili selülit kremlerinin yanı sıra bolca hareket ve sebze-meyve ağırlıklı beslenme, vücudunuzdaki portakal kabuğu görüntüsünü en aza indirmek için birebir. Tabii günde en az 2 litre su tüketmek gerektiğini eklemeliyiz. Ayrıca sabahları yapılan soğuk-sıcak duşlar kan dolaşımını harekete geçireceğinden, dokulardaki fazla yağın vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır.
Sağlıklı bronzluk
Solgun görünen bacaklar uzun zamandan beri etek giymemek için bir neden sayılmıyor. Yeni jenerasyon otobronzanlar hem pratik kullanımlarıyla hem de vücuda kattıkları doğal bronzlukla oldukça etkililer. Ancak otobronzan ürünü kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okumanızı öneriyoruz. Doğru uygulama bronzluğun vücudunuzda kalıcılığını daha da artıracaktır.
Güzelliğin aynası eller
Gerçi bu kış eldiven giymeye fırsatımız olmadı fakat ellerimiz yine de soğuklara maruz kaldı. Yaz mevsimine girerken el bakımının en önemli detaylarından biri de tırnaklar olmalı. Kış aylarının yüzeyde küçük çatlaklara sebeb olduğu, kırılmalara yol açtığı tırnakları doğal yağlar ve yoğun içerikli kremlerle eski haline getirmek mümkün. Tabii öncesinde mükemmel bir manikür yaptırmalısınız. Küçük bir hatırlatma; çantanızdan el kreminizi eksik etmeyin.
Yorgun ciltlere uyandırma servisi
Kış boyunca dışarıdaki soğuk ile içerideki kuru kalorifer sıcakları, klimanın ciltte yaptığı kuruluk cildin doğal dengesini bozuyor. Ve sonuçta cilt her iki duruma uyum sağlamakta güçlük çekerek yorgun düşüyor. Yaz mevsimini ışıldayan bir ciltle karşılamak için öncelikle yüzeyde kıştan kalmış ölü deri hücrelerini etkili bir peeling'le arındırmak ve cildin yenilenmesini sağlamak gerekiyor.
Kelebek, Nilüfer Pazvantoğlu

 

Yorum Yazın...