Güzellik / Saç Bakımı

Güzelliğin Bilmediğimiz Taktikleri

By  |  0 Yorum

İşlevi çok farklı olan ürünlerin bir gün güzelliğinizde önemli rol alacağı aklınıza gelir mi? İşte ünlüler üzerinde de denenen birkaç gizli güzellik stratejisi... Güzelliğin gizli stratejileri
Mutfağınızı karıştırarak, aklınıza gelmeyecek malzemelerle güzelliğinize güzellik katmaya ne dersiniz?
Saç diplerinizi hacimlendirmek için gazlı içecek
Pompalı bir şişeye doldurduğunuz gazlı bir içeceği nemli saçınıza sıkın. Havaalanında uçuştan önce hacimlendirici saç spreyine el koyulan Kelly Clarkson için bu yöntemi uygulayan Brett Freedman, içeceğin içinde bulunan şekerin tutucu özelliği olduğunu ve saçınıza seksi bir doku kazandıracağını ekliyor.
Saç renginizi canlandırmak için kahve
Michelle Williams-la çalışan Pierre Michel, koyu renk saçlarınızın rengini ortaya çıkarmak için ilk iş koyu bir kahve hazırlamanızı öneriyor. Soğuduktan sonra kahveyi kuru saçınızın üzerine dökün ve durulamadan önce 10 dakika kadar saç diplerinizin bu rengi emmesini bekleyin.
Bulaşık makinesi deterjanı ile açılın
Eğer saç renginizin çok koyu olduğunu düşünüyorsanız, şampuanınızın içine birkaç damla sıvı bulaşık makinesi deterjanı damlatıp karıştırın. Uzmanlar, deterjanın saç rengınizi bir-iki ton açmaya yardımcı olacağını belirtiyor.

Dağılmayan çizgiler için kalemleriniz dolaba
Kullanmadan yarım saat önce, göz kalemlerinizi buzluğa koyarak bekletin. Eski manken ve ünlü markalann temsilcisi olan Padma Lakshmi-nin uyguladığı bu yöntem sayesinde kalemlerin uçları sertleşecek ve daha belirgin çizgiler çekebileceksiniz.
Ödemi indirmek için folyo kağıdını deneyin
Yüzünüzü kapatacak büyüklükte bir folyo kağıdını buzluğa koyun. Aşırı derecede soğuduktan sonra ağız kısmına nefes alabileceğiniz büyüklükte bir delik açın ve folyoyu yüzünüzün üzerine yerleştirin. Bu ipucunu gibi ünlülere uygulamış olan makyaj artisti Ramy Gafni, folyonun adeta özel yapım serinletici bir maske gibi yüzünüzü saracağını ve şişkinliğinizi azaltacağını belirtiyor.
Kirpiklerinizi kaşıkla kıvırın
Max Factor-ün makyaj artisti Jake Bailey, bir çay kaşığının kenarını dikkatli bir biçimde kirpik diplerinize bastırmanızı öneriyor. Kirpik kıvırıcısını kaybettiğinde bu yöntemi Katy Perry üzerinde deneyen makyaj artisti, kaşığın metal kenarının kirpiklerinize seksi bir görünüm vereceğini belirtiyor.
Topuzu çorapla deneyin
Topuz yaptıktan bir süre sonra saç telleriniz dağılmaya başlıyorsa, saç renginize uygun, parlak bir külotlu çorap bulun. Ayak kısmını kestikten sonra topuzu tutturmak için çorabın geriye kalan elastik kısmım kullanın. Molly Sims üzerinde denediği bu tekniği anlatan kuaför salonu sahibi Patrick Melville, çorabı topuzu kıvırdığınız bölgeye sararak dışarıda kalan tutamları da içeriye doğru sokuşturmanızı öneriyor. Normal bir lastik tokadan daha eğlenceli olduğu kesin olan bu yöntem ayrıca saçınızın daha uzun süre bozulmamasını sağlayacak.

 

Yorum Yazın...