Güzellik / Cilt Bakımı

Güneşlenmeden Otobronzan İle Bronzlaşın

By  |  0 Yorum

Yaz sezonu henüz açılmadı ama siz dilerseniz şimdiden bronz bir tene sahip olabilirsiniz, üstelik sağlıklı bir şekilde...
Kozmetik markalarının otobronzanları, hepimize ışıltılı Akdeniz teni vaat ediyor. Tabii doğru renk seçimi yapar ve uygulama kurallarına uyarsanız...
Mükemmel tonu yakalamak Otobronzan ile doğal bir görünüm elde etmek için, kullandığınız ürünün kendi cilt renginizden sadece çok az koyu olmasına dikkat edin. İlkbaharın solgun tenine sahipseniz, ilk etapta açık tonlardaki ciltlerin uygulayacağı ürünleri seçin. Mükemmel bir sonuç için ilk uygulamadan itibaren cildinizi bir vücut losyonu ya da nemlendirici bir kremle nemlendirip ardından otobronzan sürün. Koyulaşma istediğiniz kıvamda değilse, ertesi gün aynı uygulamayı bir kez daha yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz bronzluğun uzun süre kalıcığını sağlamak için otobronzan ürünü haftada bir ya da iki kez uygulamalısınız.

Nasıl yapmalı? Uygulama öncesinde tüm vücudunuzu bir peelingle derinlemesine temizleyin. Özellikle dirsekler, diz kapakları ve topuklar iyice pürüzsüz hale gelmeli. Bacaklarınızdaki tüyleri uygulama öncesinde değil bir gece öncesinden temizlemelisiniz. Aksi halde cildin çok kuru olması iritasyonlara sebep olabilir. Uygulama sonrasında ellerinizi iyice yıkamayı unutmayın. Önemli bir uyarı; ürünü kesinlikle spor sonrasında uygulamayın. Ter, ürünün homojen dağılımını engeller ve vücutta lekelelenmelere yol açabilir.
İlkyardım Uygulama sonunda leke oluştu ya da ürün iyi dağılmadı... Bu durumda peelingin ardından alkollü yüz toniğiyle ıslattığınız bir pamukla fazla boyayı alabilirsiniz. Kemikler ya da diz kapağı gibi zor bölgelere ise ortadan ikiye kestiğiniz bir limonu sürün. Limondaki asit rengin açılmasını sağlayacaktır.
Uzmanlar, açılmış bir ürünün 6 ila 12 ay içinde kullanılmasını öneriyorlar. Ayrıca otobronzan ürünü sıcak ortamda bulundurmamanız gerekiyor. Aksi halde cilde renk veren aktif madde DHA etkisini kaybediyor.
Bronz makyaj Yaz sezonunda bronz bir cilde nasıl makyaj yapmak gerekiyor? Öncelikle fondötenden daha doğal görünen renkli nemlendiriciler aynı zamanda bronzluğu da öne çıkarıyor. Ayrıca taze bir yaz cildi etkisi için elmacık kemikleri renklendirirken, dudaklarda sadece parlatıcı kullanmak yeterli oluyor.
Kelebek, Nilüfer Pazvantoğlu

 

Yorum Yazın...