Galeri / Videolar

Göz Makyajı Nasıl Temizlenmeli? Görsel Video Anlatım

By  |  0 Yorum

 

Göz makyajını temizlerken çok fazla tahriş etkisi olan maddeleri kullanmamak gerekiyor. Gözün çevresinde de yağ tabakası az olduğu ve derinin doğal yağı az olduğu için daha çok nemlendiri vasıfta olan likit ürünlerle temizlemek daha uygun.

Bunun yanında göz yakmamasını da gerekir makyaj temizlerken. Bunun için hepsi birleştirilmiş çok güzel makyaj temizleme ürünleri var piyasada. Bunlarla ve uygun bir makyaj pamuğu ile temizlenebilir makyaj.

Bunlarla makyaj kolayca çıkarıldıktan sonra mutlaka bir duru su ile temizliyoruz, ondan sonra göz çevresine uygun nemlendiricimizi sürüp akşam uykuya geçiyoruz. Gün içinde de makyaj temizlemek gerektiğinde yine aynı işlemlerin yapılması belki biraz uzun sürebilecektir.

Aslında sabahtab akşam yatana kadar makyajın gözde kalması çok uygun değildir. Çünkü çevresindeki boyalar sonuçta deriyi kapattırıcı bir örtü yarattırıyoruz ve derinin tam olarak oksijenasyonunu bozmuş oluyoruz.

Bu seferde derinin torbalanması, göz altında sarkmalar başlıyor. O boyaların tabi üstte havasız bırakması sonuçunda kırışıklıklanmalar daha hızlı ortaya çıkabiliyor. Çok fazla makyaj yapmamak lazım. 3-4 saatlik bir makyaj ideal olabilir.

 

Yorum Yazın...