Galeri / Videolar

Göz Çevresindeki kırışıklıklar nasıl giderilir?

By  |  1 Yorum

 

Göz çevresindeki kırışıklıklar cildimizinde kırışması anlamına gelmektedir. Fizyolojik yaşlanma sürecine girmişsek ve cildimizi dik tutmak istiyorsak o zaman biz doğal gıdalara yönelmeliyiz.Yani fast foodlar olmamalı.

Katı yağı mümkün olduğunca az tüketmeliyiz. Daha çok sıvı yağlara ağırlık vermeliyiz.Günde en az 7-8 bardak su içmeliyiz. Yatmadan önce mutlaka su içmeliyiz. Cildimizi içerinden beslemek için en iyi yiyecek balıktır.

Neden balık? Çünkü balık içerisinde omega3 içerir ve omega3 cildi besler cilt dostudur. Meyve sebze tüketimini çok yapmalıyız. Çünkü bunlar lifli gıdalar. Ve lifli gıdalar bağırsak pasajını çok etkiler. Bu sayede vitaminler daha rahat emilir.

Vitaminleri doğal yoldan karşılamak daha faydalıdır. Neleri yemeyeceğiz dersek eğer; en başta kafein, siyah çay. Yeşil çay tüketilmelidir ve yeşil çayı tüketirken alınan su da çok önemlidir. Ve tahıllarında bir miktar tüketilmesi gerekir.

Tahıllar içlerinde antioksidan ve b vitamini içerir bol miktarda. Tuz, şeker, un fazla tüketilmemelidir. Çünkü bunlar tam olarak doğal gıda değildir. Hormon takviyesi çoğu zaman cildin yaşlanmasını geçiktirir.

Ama tabi uzun süre kullanmamak gerek. Hormon bakımından en zengin yiyecek soyadır.

1 Yorum

  1. Merve

    2 Nisan Pazartesi 2012 13:30

    göz çevresi için ağrısız sızısız bir makine gelmiş tr ye. dünyagöz getirmiş hemde! pelleve nin radyo frekans teknolojisi anında sonuç veriyor. test edildi onaylandı. rahatca randevu alabilirsiniz ;)

 

Yorum Yazın...