Galeri / Videolar

Göz Çevresi Kırışıklıklarını Neler Artırır? Video Anlatım

By  |  3 Yorum

 

Göz çevresindeki kaz ayaklarının kırışıklıkların nedenlerinden bir tanesi bayanların mimik kaslarının kuvvetli oluşudur.

Sevinçleri üzüntülerini göz çevresindeki kasları kasarak göstermeleridir. Bu da olmasaydı maske bir yüz ortaya çıkardı. Hanımlar gözlerini kısarak güldükçe kaz ayakları daha çok ortaya çıkıyor. Kas kırışıklıkları aile kökenlide olabiliyor.

İyi beslenmeme önmeli bir faktör. Çünkü ne kadar kötü beslenirsek derimizdeki kırışıklıkların veya eskimelerin yaşlanmaların o kadar çabuk geldiğini görüyoruz. Güneşe maruz kalma çok önemli. Güneş deriyi eskiten olayların başında geliyor.

Deniz kenarında oturup güneşlenmeler cildi on yıl daha erken yaşlandırır. Sigarada deriyi kırıştıran etkenler arasında.Sigaranın dumanı göz çevresine üsten geldiği için göz çevresini kırıştırıyor. Hava kirliliğide derinin kırışmasına etkendir.

Sadece göz çevresi diyorsak eğer makyajlı yatıyorsak temizlemeden yatıyorsak bunlar çok önemli. İyi beslenmenin yanında su tüketimininde iyi olması gerekiyor. Günde en az 7-8 bardak su içilmesi gerkiyor.

Deri altı dokusunun canlı ve dik durabilmesi için. Özellikle gece yatmadan içilen sular; uyku esnasında da cilde özellikle yüze daha etkili oluyor. Göz kaslarını kırıştırmamak için ya da çizgilendirmemek için yüzü sırt üstü yatmalar tavsiye edilir.

Sırt üstü yatmalarda yüzün tahrişten korunmasını sağlar.

3 Yorum

 1. neşe

  24 Mayıs Salı 2011 15:48

  ne yapsan olmuyo yaş geçince zannediyodum ama geçen eczacı bişi dedi onu yapıyuom muhteşem yaaa ilk günden toparlandım ayağa kalkacak galiba :) fıstık olcam vişneçekirdeği yağlı krem var onu aldım ismi aldeva sizinde haberiniz olsun

 2. meliha

  24 Mayıs Salı 2011 16:01

  aaa nerden buldun onu ben yeni gördüm çok derdim var yhaaa bana da söllediler bunu bendealayımda deneyeyeim bakalım teşiekkürlerrr....

 3. rukiye kalkan

  3 Nisan Salı 2012 10:19

  göz kenarındaki o ince çizgiler yaş geçtikçe daha da derinleşiyor kurtulmanın yolunu buldum ama çok mutluyum DÜNYA GÖZ HASTANESİ bu işe de el atmış bilgilenmekte fayda var kadın dediğin her zaman bakımlı ve güzel olmalı öyle değil mi:):)

 

Yorum Yazın...