Galeri / Videolar

Göz Çevresi Kırışıklıklarına Tavsiye Edilen Ürünler Nelerdir?

By  |  0 Yorum

 

Göz çevresi kırışıklıklarının nedenlerinden birisi de mimik kaslarının kuvvetli oluşudur. Güldüğümüzde kıstığımız göz kaslarımız üstündeki deriyide otomatik olarak büzüştürüyor. Ve bunu yineledikçe sürekli ciltte incilme kırışma çökmeler meydana geliyor.

Sonuçta da kaz ayakları ortaya çıkıyor. Ama bu arada derinin öyle bir yapısı var ki; bu kırışıklıkları önlemeye yönelik deri altı dokunusunda hyalüronik asit diye bir maddemiz var. Bu madde hacminin 500 kat kadarı su tutabiliyor.

Dolayısla bu suyu tuttuğu zaman bölge gergin görünüyor. Ama alttaki kaslar hareket edip kırıştırdıkça bu sefer yine kaz ayakları ve çizgilenmeler ortaya çıkıyor. Kırışıklıkları engellemek için aslında yapılacak bir takım şeyler var.

Bunlardan bir tanesi bol su içmek. Mimik kaslarımızı nasıl kontrol dedbiliriz? Bunlardan bir tanesi mesela; gözlük kullanmak. Güneş gözlüğü, güneşe kırıştırarak bakmamak. Veya miyopunuz varsa yine kırıştırarak bakmamak için uygun gözlükleri kullanmak.

Gerekiyorsa lens takmak. Bunlar göz çevresini korumaya yönelik metodlar. Kırıştıysa ne yapabiliriz? Şuan piyasada bunlar için çok güzel ürünler var. Göz çevresi kremleri var. Bunun için peptidler ortaya sürüldü son beş yıldır. Aktif c vitaminleri kullanılabilir.

Fakat c vitamini daha çok gençlerde kullanılır.

 

Yorum Yazın...