Güzellik / Cilt Bakımı

Gençleşmek İçin Botoks Yaptırmak

By  |  0 Yorum

Cildin erken yaşlanmasını önlemek için ünlü markaların kozmetik laboratuarlarında geliştirdiği yüksek teknolojili kremler, kadınlara uzun vadede gençliklerini geri kazandırıyor.
Botoks, keşfedildiğinden beri kadınlar arasında anti-aging alanında tahtını koruyor. Buna rağmen dünyaca ünlü kozmetik laboratuvarları da yeni kremlerin içerikleriyle ilgili yeni keşiflere devam ediyor.
Bilim adamları, son dönemde özellikle cilt tiplerini mercek altına almış durumdalar. Yeni geliştirilen kremler ise cildin üç katmanı üzerindeki yaşlanma belirtileri konusunda uzmanlar. Çünkü erken yaşlanma, cildin değişik özellikteki bu üç katmanında gerçekleşiyor.
Cildimiz epidermis, dermis ve her iki tabakayı birbirine bağlayan bazal ince bir dermo-epidermal zardan oluşuyor. İki cilt tabakası arasındaki bu zar, hücresel alışveriş açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca potansiyel kırışıklık oluşumunun sorumluluğu da yine bu zara ait... İşte bu tabaka zayıfladığı an cilt de gerginliğini ve sıkılığını kaybediyor.

Cildin tipine göre oluşabilecek kırışıklıklar için uzmanlar farklı kremler öneriyor. Örneğin, ilk mimik kırışıklıkları oluşmaya başlayan 30 yaşındaki kadın, 60 yaşındaki ve uzun süredir derine yerleşmiş yaşlılık izlerine sahip kadından farklı bir cilt bakımına ihtiyaç duyar. Çünkü 60 yaşındaki kadının bazal zarı zaten zarar görmüştür.
Yeni metotlar nasıl çalışıyor? İşte tam bu noktada yeni birtakım anti-aging teknikleri devreye giriyor. Bugün artık bileşiminde retinol bulunan ve hücre bölünmesini sağlayan bakım kremleri, derin kırışıklıkların tedavisinde yeterli olmuyor. Yeni metodlar daha derine iniyor. Sadece mimik çizgilerine değil elastikiyet kaybına karşı da etkili olan bir kremin aynı zamanda bazal tabakaya kadar inmesi gerekiyor.
Bu yüzden yeni bakım kremleri gerginleştirici ve sıkılaştırıcı etkileriyle doğrudan sorunun kalbine iniyor. Ciltte kolajen üretimi azalmaya başladığı anda tehlike sinyalleri çalıyor. Bu cilt için oldukça zararlı, çünkü zaman içinde cildin doğal yenileme mekanizması giderek zayıflıyor. İşte bilim adamlarının geliştirdiği teknikle bu süreç devreye giriyor. Örneğin, poly-kollajen peptidleri ciltte harekete geçiyor ve bu da kollajen liflerinin yeniden yapılanma sürecini başlatıyor.
Cilt belirgin bir şekilde pürüzsüz ve dolgun bir görünüme bürünüyor. Doğal yenileme fonksiyonları aktive oluyor ve erken yaşlanma belirgin şekilde erteleniyor. Yüksek teknolojiyle üretilen anti-aging kremlerinin yıllar süren klinik çalışmalar sonunda piyasaya sürüldükleri için bilimsel olarak etkinlikleri de kanıtlanmış.
Anti-aging kremleri etkili içerikleriyle ince mimik kırışıklıklarını ve yaşlılık çizgilerinin oluşumunu önlüyor.
Kelebek, Nilüfer Pazvantoğlu

 

Yorum Yazın...