Güzellik / Vücut Bakımı

Genç Görünmenin Sırları

By  |  0 Yorum

Yaşlanma önce ciltte etkisini gösteriyor. Lekeler, kırışıklıklar, çizgiler... Doğru uygulanan bakım bu etkileri azaltabilyor...
Gün boyunca is, sigara dumanı, toz, mikrop gibi bir yığın dış etkene maruz kalan cildimizin koruyucu PH tabakasının bozulmadan temizlenmesi büyük önem taşıyor. Aynı zamanda, bu işlem yapılırken cildin doğal neminin azaltılmamasına dikkat edilmeli.
Temizlik ilk şart
- Temizleme ürününü, parmak uçlarınızı kullanarak daire şeklindeki hareketlerle çeneden başlayarak yukarı doğru hareketlerle yüz, boyun ve boynun alt kısmına uygulayın.

- Hafif ıslatılmış makyaj pedi ya da pamuk üzerine 4-5 damla tonik damlatın. Yüzünüzün alt kısmından başlayarak yumuşak hareketlerle yukarıya doğru (çene, yanaklar, burun, alın) tüm yüz (göz etrafı, dudak kenarı hariç) cildinizi temizleyin.
- Cilt tipinize göre seçtiğiniz gündüz kreminizi sabah temizliğinden sonra spatül ile az miktarda alarak nokta nokta tüm yüze dağıtın. Hafifçe ve nazik şekilde çeneden başlayarak yanaklarınıza ve tüm yüzünüze daire şeklindeki hareketlerle yedirin. Kalan kremi de boynunuza sürün.
- Gece bakım kremini ise, cildinizin temizlik işlemini yaptıktan sonra nokta nokta dağıtarak sürün. Ardından hafif ve yumuşak daire şeklindeki hareketlerle masaj yapın ve elinizde kalan kremi boynunuza aşağıdan yukarı doğru yedirin.
Aklınızdan çıkarmayın
- Sabun yerine size uygun bir temizleme ürününü kullanmanın ilk etkisini cildinizdeki yumuşaklıkla hissedeceksiniz. Makyajınızı temizlemeden, nemlendiricinizi sürmeden asla yatmayın. Böylece gözenekleri tıkanmayan, problemsiz bir cildiniz olacak.
- Yüzünüz için kullanacağınız nemlendiriciyi mutlaka boynunuza da uygulayın.

 

Yorum Yazın...