Aşk ve Evlilik / Düğüne Dair

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

By  |  0 Yorum

Büyük günde hayalinizdeki gelinliği gerçeğe nasıl dönüştüreceğinizi biliyor musunuz? Testimizi çözün vücut tipinize göre gelinlik seçme önerilerimizi okuyun. En mutlu gününüzde hayal kırıklığına uğramayın. Keşkeler yaşamamak için önerilerimizi dikkate almanız size doğru bir seçim yapmanızda biraz da olsa yardımcı olacaktır.
Soru 1: Vücut tipiniz nasıl?
- İnce, narin üst ve dar kalçalar
- Geniş üst ve hafif dar kalçalar
- İnce bel ve orantılı bir vücut
- Eşit genişlikte üst ve kalçalar
- Geniş kalçalar ve ince üst
Soru 2: Göğüs ölçüleriniz nasıl?
- 34B
- 34A
- 36 + (A,B ya da C)
- 32-34
- 32 den küçük

Soru 3: Beliniz ne kadar ince?
- Orantılı
- İnce bel
- Bel kıvrımı çok belirgin değil
- Hafif bel kıvrımı
- Dolgun ve tombulca bir bel
Soru 4: Kalçalarınız nasıl?
- Yuvarlak kalçalar
- Belirgin kalçalar
- Geniş ama orantılı kalçalar
- Geniş kalçalar
- Dar kalçalar
Soru 5: Omuzlarınız?
- Geniş omuzlar
- Dar ve zayıf omuzlar
- Orantılı ve yuvarlak omuzlar
- İri ve güçlü omuzlar
- Çok zayıf omuzlar
GİYİM TARZINIZLA VÜCUT TİPİNİZDE DENGE YARATIN
Vücudunuz klasik armut tipi: ince üst ve geniş kalçalar. Ancak narin ve ince el ve ayak bileklerinizle son derece feminen bir vücudunuz var. Yapacağınız en büyük hata kalçalarınıza yapışan bir gelinlik seçmek olacaktır. Unutmayın ki Beyonce değilsiniz ve size bu tarz bir gelinlik uygun olmayacaktır. Çan biçiminde ve üst kısmı süslü ve gösterişli bir gelinlik tercihiniz olmalı. Bir diğer seçenek de pantolon ceket takım, ancak pantolonunuz bol paça, ceketinizse bele oturan tarzda olmalı. Ayrıca kayık yakalı bir üst ile upuzun bir etekle de şıklığınızı tamamlayabilir.
DAYANILMAZ CAZİBE
İnce beliniz ve yuvarlak hatlarınızla; vücut tipiniz tam bir kum saatine benziyor . Tek şanssızlığınız kaslı olmamanız ama üzülmeyin son derece seksi bir fiziğiniz var. Bu yüzden vücudunuzu örtecek kadar büyük ve bol giyinmekten kaçınmalısınız. Arkası bağcıklı korse şeklinde bir büstiyer kalçanızın şeklini ön plana çıkaracak. Tabii dar bir etekle kombine ederseniz tam bir masal perisine dönüşebilirsiniz. Önü açık gösterişli bir elbise de seçenekleriniz arasında olabilir.
DOLGUN AMA ORANTILI
H- şeklindeki vücut tipiniz her ne kadar erkeksi ve atletik dursa da Cameron Diazın da sizin gibi eşit ölçüde omuzları ve kalçaları, küçük göğüsleri olduğunuz aklınızdan çıkarmayın. Sıkı göğüslerinizin ve vücudunuzun kıymetini bilin. Aşırı feminen görünmeye çalışmadan sadece birkaç küçük detayla bu atletik vücudunuzun da kadınsı yönünü ön plana çıkarmayı deneyin. Dar giysileri zaten küçük olan göğüslerinizi iyice kapatacaktır. Yuvarlak ve dökük yakalı bluzlar küçük göğüsleriniz için uygun değil. Beli kemerli bir bluzla kısa kabarık bir etek tam size göre! Derin V yakayı elbisenizin arkasına alın, böylece seksi bir görünüm elde edeceksiniz. Tabi böyle bir elbise de girdiğiniz her ortama uygun düşmeyebilir.
FİDAN GİBİ İNCE VE NARİN VÜCUTLAR İÇİN
Belinizde ve kalçalarınızda hiç fazlalık yok, üstelik küçük göğüslerinizle de incecik ve narin bir görünüme sahipsiniz. Böyle doğal şıklığı olan bir vücut tipine her türlü kıyafet yakışacaktır. Kabarık eteklerden, pililerden ve gereksiz gösterişten uzak durmaya çalışın. Greko- romen tarzda bir gelinlik seçimiyle adeta heykelsi bir güzellik yaratabilirsiniz düğün gününüzde.
ATLETİK VÜCUT TİPİ İÇİN ALTIN KURALLAR
İnce bacaklarınız, geniş göğüs bölgenizle oldukça yapılı görünüyorsunuz. Bacaklarınız ve göğsünüz vücudunuzun kilit yerleri. Karnınıza ve belinize yapışan gelinliklerden uzak durun. Asimetrik bir etek ve yırtmaçlı bir gelinlik dans ederken dizinizi ortaya çıkaracaktır, bunu önlemek için vücudunuzun alt kısmını gizlemeye çalışın. Çok detayları olan büstiyerlerden de uzak durun. Daha çok boyuna çizgili ya da ipli büstiyerleri tercih edin.
KUSURSUZ GELİN OLMAK İÇİN 8 ALTIN KURAL!
1. Doğal olun Yüzünüze sadece nemlendiri sürün. Pahalı gelinliğinizin üstünde ruj ya da fondöten lekesi bırakmayı istemezsiniz.
2. Bir çift topuklu ayakkabı bulundurun Alışveriş için rahat ayakkabılara ihtiyacınız olacak ama gelinliğinizle denemek için bir çift topuklu ayakkabıyı da yanınıza almayı ihmal etmeyin. Böylece düğün gününde nasıl görüneceğinizi gelinliği denediğinizde görebilirsiniz.
3. Arkadaşlarınıza danışın Kendi başınıza karar vermeniz bazen zor olabilir. İşte tam bu esnada yanınızdaki arkadaşlarınıza ihtiyacınız olacak. Onlardan dürüst olmalarını ve denediğiniz her elbise için olumlu ya da olmusuz size bir fikir vermelerini isteyin.
4. Bir defter tutun Alışveriş sırasında denediğiniz sayısız gelinliği, mağaza isimlerini, deneyip de beğendiğiniz modeli sonradan unutmamak için mutlaka bir deftere not alın.
5. Dans! Mağazada gelinlik denedikten sonra içinde rahat edip etmediğinizi kontrol edin. Seçtiğiniz gelinlik düğününüzde dans etmenize engel olacak kadar dar ya da yırtmaçlı olmamalı. Düğün sizin düğününüz! Siz de herkes gibi dans edebilmelisiniz.
6. Aydınlatmaları kontrol edin Mağazadaki ışıklarla gelinliğiniz çok farklı görünebilir. Güneş ışığına çıktığınızda gelinliğinizin aynı şekilde güzel ve bembeyaz görünmesine dikkat edin. Işıkların oyununa gelmeyin.
7. Fotoğraflar Düğün günleri binlerce fotoğrafınızın çekileceği günlerdir. Bu yüzden fotoğraflarda nasıl görüneceğinizi de hayal etmeye çalışın ve gelinlik seçiminizi buna göre yapın.
8.Vücudunuzu kabullenin Çok beğendiğiniz bir gelinliğin içine girebilmek için birkaç günlük ölümcül diyetlere kesinlikle başvurmayın. Size uygun olan bir gelinliği tercih edin, ancak yine de stres gibi nedenlerden dolayı da 1-2 kilo kaybınız olursa da düğün günü gelinliğinize yapılacak küçük ayarlamalarla gününüzü kurtarmanız mümkün.

 

Yorum Yazın...