Anne ve Çocuk / Gebelik ve Doğum

Gebelik Belirtileri Nelerdir ?

By  |  0 Yorum

Gebelik belirtileri Bir bebek heyecan verici ve sinir bozucu olabilir var çalışıyorum. Eğer muhtemelen tüm kitapları okumuş bir bebek sahibi olmak çalışıyorsanız hamile kalma, ve tüm stratejiler denedim şimdi 2-3 hafta tüm amele olmadığını görmek için beklemek zorunda. birkaç hafta için bir gebelik testi resmi sonuçları beklemek gerekir süre Ancak, erken gebelik belirtileri için hemen aramaya başlayabilirsiniz.
Enerji Seviyesi
Bir erken belirtilerin yüklediğinizde ilk hamile hissetmeye başlar yorgunluk olduğunu. Eğer büyük olasılıkla sen gün boyunca nasıl hissettiğimi yorgun dramatik bir artış göreceksiniz Cevapsız dönemi yaklaşırken sen biraz yorgun başta Ancak hissedebilirsiniz. senin yorgunluk nedeni vücudunuzun hormonal değişikliklerin bir grup, bu kan basıncı düşük olur progesteron düzeyini artırmak olduğunu, bu kan şekerinin düşük olduğunu ve kan üretimini arttırır. Tüm bu biyolojik değişimlerin enerji tüketen ve halsiz hissettiriyorsun.
Gögüslerinizde Değişiklikler
Gebeliğin diğer erken belirti meme hassasiyet oluşur. Bu büyük olasılıkla ilk belirti siz gebe oldugunuzun farkında sonra olacaktır. Ayrıca hassas ve ağrılı olması, göğüslerin aynı zamanda şekil ve boyutunu değiştirmek için başlayabilir. Gögüsleriniz daha ağır ve daha büyük hale gelebilir.
Gıda Sorunları
Gıda da gebeliğin erken dönemlerinde geliştirmek konular. Önce kusma olmadan sabah bulantısı karşılaşabilirsiniz. Bulantı belli bir yiyecek veya aroma kokusu tarafından tetiklenebilir. Sabah bulantısı kokusu daha güçlü bir anlamda da dahil olmak üzere pek çok şey, ve daha yavaş bir sindirim sürecinde vücudunuzdaki hormonal değişikliklere neden olabilir.
Gıda cravings ve aversions gebeliğin diğer erken belirtileri vardır. Bu belirtiler aniden ortaya çıkabilir ya da yavaş yavaş gelişebilir. yemek tercihlerindeki Bu değişiklikler vücudunuzda dramatik hormonal değişiklikler neden olur.
Eğer sırasında erken gebelik ile ilgileneceğiz final gıda sorunu kabızlık olduğunu. Kabızlık hamileliğinizin ilk üç aylık döneminde hormonal değişimler nedeniyle daha yavaş bir sindirim sistemi. Eğer size kabızlık tedavisi için bir müshil kullanmak istemeyeceksiniz gebe olabilir düşünüyorum. Gebeliğin erken dönemlerinde kabızlık için uygun bir çare için doktorunuzla konuşun.
Duygusal Değişiklikler
Ruh hali bir başka belirti vardır ki onların gebelik deneyiminin ilk bölümünde kadın. diğer erken gebelik belirtileri çoğu gibi, ruhsal değişim hormonal düzeyleri değişen kaynaklanır.
Fiziksel Belirtileri
diğer semptomlar daha önce bahsedilmiştir ek olarak, ayrıca baş ağrısı gelişebilir. Erken gebelikte Baş ağrısı genellikle kan üretiminde artış gebelik hormonlarının neden kaynaklanır.

dizzy hissetme ve bayılma erken gebelik sırasında karşılaşabileceğiniz diğer iki fiziksel belirtileri vardır. Bu belirtiler, iki farklı şey kaynaklanır. Her şeyden önce onlar dilate kan damarlarının neden olabilir ve. İkinci olarak da kan şekeri düşüklüğü neden olabilir.

 

Yorum Yazın...