Güzellik / Vücut Bakımı

Fosil İle Sıkı Bir Vücuda Sahip Olun

By  |  0 Yorum

Güzelliğine düşkün kadınlar artık daha sıkı bir vücuda kavuşmak için fosilden medet ummaya başladı!
Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte çeşitli yöntemlerle selülitsiz, daha diri, daha sıkı bir vücudun hayalini kuran kadınlar Almanya'nın güneyinde gittikçe artan oksijen yetersizliği nedeni ile zaman içerisinde tamamen yok olan denizin dibindeki kalıntıların oluştuğu fosile umut bağladı.
Estetisyen Nurdan Saat bu bakımın özelliğini, ''Güney Almanya'nın batık denizlerinden, hayvan bitkilerin fosilleşmiş hali. Oksijen yetersizliğinden dibe çöküp orada fosilleşiyorlar. Taşlaşıyor. Bunlar denizden çıkarılıyor. Daha sonra öğütülerek vücut bakımlarında kullanılıyor'' dedi.

Posidonien kayalarından elde edilen bu fosilin yüzde 15 oranında 'taş yağı' içerdiği termik özelliklerini bundan elde ettiği belirtildi. Fosil özellikle kuru, yağlı, yorgun ve gevşek cilde canlılık kazandırmak için kullanılıyor. Tüm vücut jelatinle kaplanarak, özel bir su yatağında titreşim ve ısı yardımı ile fosil çamurunun kuruması bekleniyor. Sıcak su içeren yatak ile ilgili estetisyen Saat, ''Haliyle kişi hem sıcak suda çamuru vücutta kurutuyor, toksin atıyor, vücudu sıkıştırıyor. Aynı zamanda su yatağında yattığı için yer çekiminden 20 dakika kadar uzak kalıyor ve vücudunu dinlendiriyor'' dedi.
Fosil ile güzelleşmeye çalışan, vücudundaki sarkmalardan yakınan 25 yaşındaki grafiker Pınar Akın, toz haline getirilmiş fosili, bir miktar ılık su ile karıştırılarak vücuduna sürerken titreşimli sıcak su yatağına uzandı. Pınar Akın, ''Sürülürken soğuktu ama şuanda vücudumda gerginlik, ferahlama ve sıkılaşma hissediyorum'' dedi.
Turizmci Güneş Aliçavuşoğlu ise yaklaşık 3 aydan bu yana fosili vücuduna sürdürdüğünü söyledi. Babasının maden mühendisi olduğunu belirten Aliçavuşoğlu bu terimlere alışkın olduğunu ancak, fosille güzelleşeceğini aklından geçirmediğini söyledi.
Fosil bakımının en büyük özelliğinin ürünün doğal olması olduğunu belirten Nurdan Saat, ''Sonuçta bu ürün batık denizlerden çıkartılıyor ve fosilimiz kum haline getiriliyor. Bu bakımı hiçbir şekilde katkı maddesi koymadan, doğal halini öğüterek uyguluyoruz. Haliyle doğal vitamin ve mineraller, vücuda aktive olduğu için kişinin vücudundaki eksik olan mineralleri tamamlıyoruz'' diye konuştu.
Fosil bakımı, sıcaktan dolayı varisi olan ve tansiyon hastalarına önerilmiyor. Aynı fosil bakımı yüze de uygulanabiliyor. Haftada 1 kez yapılması önerilmektedir.

 

Yorum Yazın...