Sağlık / Aile Planlaması

Evli Çiftler için Aile Planlamasının Faydaları

By  |  0 Yorum

Aile Planlaması emel kavram olarak ailelerin bilinçli ve sorumluluk taşıyarak, istedikleri zaman, bakabilecekleri, yetiştirebilecekleri sayıda çocuk sahibi olmalarıdır. Aile Planlamasına uyan bireyler çocuk sahibi olmadan evvel bilgi sahibi olmaları Aile Sağlığı İle Bilinçlenmeleri gerekmektedir.
"Ne zaman, kaç tane çocuk sahibi olacağına" karar verebilmek zevkli bir şeydir. Bu aynı zamanda bir insanlık hakkıdır. Bu hakkı kullanmak, hem yararlı hem de tehlikeli olabilir.

"Aile planlaması" yapan kişiler, aileler ve toplumlar doğum olayından zevk alabilir ve bu mutluluğu paylaşabilirler. "Ailelerin istedikleri zaman istedikleri sayıda ve [icreklam]bakabilecekleri kadar çocuk sahibi olmaları" demek olan "Aile planlaması" kocanın, annenin ve çocukların sağlığını koruyarak bu sevincin yaşanmasını sağlar. İstediği halde çocuk sahibi olamayanlar da aile planlaması çalışmalarının konusu içindedir.
Aile planlaması, üreme sağlığının bir bölümüdür. Üreme sağlığını korumak isteyen herkes aile planlamasından yararlanır
Peki Neden Aile Planlaması "Aile planlaması" yapan kişiler, aileler ve toplumlar doğum olayından zevk alabilir ve bu mutluluğu paylaşabilirler. "Ailelerin istedikleri zaman istedikleri sayıda ve bakabilecekleri kadar çocuk sahibi olmaları" demek olan "Aile planlaması" kocanın, annenin ve çocukların sağlığını koruyarak bu sevincin yaşanmasını sağlar. İstediği halde çocuk sahibi olamayanlar da aile planlaması çalışmalarının konusu içindedir.
Aile planlaması, üreme sağlığının bir bölümüdür. Üreme sağlığını korumak isteyen herkes aile planlamasından yararlanmalı. Aile Planlaması Zor olmamakla beraber kolaylıkla Bu Konuda Uzman Doktorlar İle Yardımlaşabilir hem sizin hemde Çocuğunuzun Hayatı için önemli kararlar almış olursunuz..

 

Yorum Yazın...